Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Klavyeden Google Resmi Aramak

Klavyeden Google Resmi Aramak

App Store‘un iyi yanlarından biri iPhone ve iPad gibi cihazlar için zengin klavye uygulamaları barındırması. Her ne kadar iOS, Jailbreak edilmediği takdirde, kullanıcılarına çok fazla esneklik sunmayan radikal bir işletim sistemi olsada arada yaratıcı çözümler çıkmıyor değil. Örneğin, Image Search Keyboard isimli uygulama iPhone ya da iPad klavyeniz üzerinden Google Görsel Arama sonucunu gösteriyor. Gelin iOS’de klavyeden Google resmi aramak nasıl yapılır görelim.

Klavyeden Google Resmi Aramak

Image Search Keyboard‘u kullanmak oldukça basit. Önce aramak istediğiniz görselin adını giriyor ve daha sonra enter butonuna basıyorsunuz. Aynı klavye üzerinden sonuçları görüyor ve bir tanesini seçerek gönderebiliyorsunuz.

iOS – Image Search Keyboard indirmek için buraya tıklayın.

Yukarıdaki linki kullanarak uygulamayı cihazınıza indirin. Ücretsiz ve ufak boyutlu bir uygulama olduğundan kolayca yükleniyor. Uygulama yüklendikten sonra kullanabilmek için önce Ayarlar uygulamasını açın ve Genel‘e dokunun.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak
Klavyeden Google Resmi Aramak

Ardından aşağı kaydırarak listeden Klavye başlığını seçin. Sonraki ekrandan Klavyeler‘e dokunun ve Yeni Klavye Ekle deyin.

Daha sonra listeden indirmiş olduğumuz uygulamayı Türkçe-Q, Türkçe-F ve QWERTY gibi klavyelerin altında Keyboard — Image Search adıyla göreceksiniz, onu seçerek işlemi tamamlayın.

Klavyeden Google Resmi Aramak

Yeni indirmiş olduğumuz klavyeyi seçtikten sonra üzerine bir kez dokunun ve Tam Erişime İzin Ver seçeneğini devreye sokun. Klavyeyi kullanmak için bu adımı uygulamak özellikle önemli.

Klavyeden Google Resmi Aramak

Klavyeden gri alandaki yere dokunun ve aramak istediğiniz görselin adını girin ardından sağ alttaki enter simgesine dokunun. Çıkan sonuçlar arasından göndermek istediğiniz görseli seçin ve onaylayın. Hepsi bu kadar pratik ve hızlı. Uygulama özellikle “Meme” paylaşmayı sevenlerin beğenisini kazanacaktır.

Artık WhatsApp ya da iMessage gibi mesajlaşma servislerini kullanırken klavyenin sol alt tarafındaki Dünya simgesine dokunduğunuzda listeden yeni klavyeyi seçebilirsiniz.