Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp’ın Resmi PC Uygulaması

WhatsApp’ın Resmi PC Uygulaması

Mobil dünyanın en sevilen ve en çok kullanılan uygulaması WhatsApp nihayet bizleri masaüstü versiyonu ile karşıladı. Uzunca bir süredir bilgisayarlar üzerinde web.whatsapp.com adresiyle kullanılabilen servis artık hem Windows hem de OS X bilgisayarlara indirilebiliyor ve bir program gibi çalıştırılabiliyor. Bunun kullanıcılara daha iyi bağlantı stabilitesi ve kullanım kolaylığı olarak döneceği aşikar. Zira web versiyonu tarayıcı üzerinden çalıştığından arkaplanda sürekli açık kalmıyor ve sık koplamalar yaşanıyordu. Sizde yazıyı takip ederek WhatsApp’ın resmi PC uygulaması nasıl yüklenir öğrenin.

whatsapp pc qrcode

WhatsApp PC uygulaması ile artık tarayıcıya ihtiyaç olmadan uygulamayı bilgisayarınızdan kullanmaya devam edebileceksiniz. Uygulamanın masaüstü versiyonunda çeşitli medyalar gönderilebiliyor. Bunlar fotoğraflar, videolar ve dökümanlar olarak üç gruba ayrılmış. Ancak servis kullanıcıların sık sık paylaşmaktan hoşlandığı .gif uzantılı dosyaları hala desteklemiyor. Bunun için gif’i video’ya çeviren araçları kullanmaya devam etmek gerekecek. Öte yandan servis kamera adında bir başka paylaşım seçeneğine yer vermiş. Eğer dizüstünüzde ya da masaüstünüzde kamera özelliği mevcutsa o an çektiğiniz fotoğrafı anında gönderebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi
WhatsApp'ın Resmi PC Uygulaması

Uygulamayı çalıştırdığınızda tıpkı tarayıcı versiyonunda olduğu gibi telefonunuzdaki WhatsApp’ı kullanarak ekrandaki QR kodunu taramanız istenecek. Bunu yaptıktan sonra programı kullanmaya başlayabilirsiniz. QR kodu mobil cihazınızdaki WhatsApp’ı çalıştırıp, ayarlar bölmesindeki WhatsApp Web isimli özelliği seçerek taranıyor.

Uygulamanın en az Windows 8 işletim sistemi ile çalıştığı belirtilmiş ancak biz Windows 7 ile sorunsuz çalıştığını gözlemledik.

Buraya tıklayarak WhatsApp’ı bilgisayarınıza indirin.

WhatsApp'ın Resmi PC Uygulaması

Linki kullanarak resmi WhatsApp indirme sayfasına gittiğinizde sağ bölümdeki linki kullanarak uygulamayı masaüstü bilgisayarınıza indirilebiliyorsunuz. Çalıştırdıktan sonra ise yazımızda yer verdiğimiz yönergeleri izleyerek kurulumunu yapın. Siz de deneyimlerinizi bizimle paylaşarak WhatsApp masaüstü versiyonu hakkındaki görüşlerinizi belirtin.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi