Kategoriler
Apps & Oyunlar

Beğendiğiniz Tweet’leri Arşivleyin

Beğendiğiniz Tweet’leri Arşivleyin

Twitter geçmişte Facebook‘un bazı beğenilen özelliklerini sistemine eklemiş ve 1 numaralı sosyal paylaşım sitesinin Beğeni tuşunu Favori adıyla kullanıcılarına sunmuştu. Twitter kullanıcı arayüzünü her daim sade ve kullanışlı tutmaya çalıştı. Bunun için buton kargaşasından kaçınmaya çalışan hizmet nadirde olsa arayüzünde ufak yenilikler yapmıyor değil ancak radikal değişikliklerden uzak duruyor. Twitter’ın sistemine eklemesi gereken yeniliklerden biri varsa o da Facebook’un Kaydet özelliği olurdu. Özellik kullanıcıların ilginç içerikleri Facebook hesaplarına kaydetmesine imkan tanıyor ve hatta Facebook dışından da kaydedilen içeriğe erişilebiliyordu. Şimdilik Twitter kullanıcıları yalnızca retweet ya da beğeni yaparak bir şeyi tekrar bulabiliyorlar ancak bu pek de pratik değil ve her zaman istenilen çözüm olmayabiliyor. Şimdi yer vereceğimiz uygulama ile sizde beğendiğiniz tweetleri arşivleyin.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Charm isimli ücretsiz bir iOS uygulaması işte bu özelliği yeni getiriyor. İlginizi çeken ya da daha sonra hatırlamak istediğiniz Tweet’leri tek bir tuşla hafızasına kaydediyor. Bunu resmi Twitter uygulamasının içine yerleşerek gerçekleştiriyor. Yani Charm’ı sanki Twitter fonksiyonuymuş gibi kullanabilirsiniz. Hatta uygulama kaydedilen Tweetleri gruplandırarak organize etmenize de imkan tanıyor.

Charm’ı iOS için indirin.

Charm‘ı kurun ve Twitter hesabınıza bağlanın. Eğer iPhone‘unuzda birden fazla Twitter hesabı kullanıyorsanız hangisine bağlanmak istediğinizi seçebiliyorsunuz. Hesabınıza bağlandıktan sonra her zaman kullandığınız resmi Twitter uygulamasına dönün ve atılan son Tweetlerin göründüğü ana ekranı açın. Kaydetmek istediğiniz bir Tweet gördüğünüzde üzerine dokunun ve genelde Tweeti paylaşmak için başvurduğumuz sıralı üç nokta biçimindeki butona dokunun.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi
Beğendiğiniz Tweetleri Arşivleyin

Artık bu ekranda Collect Tweet in Charm adında yeni bir seçenek göreceksiniz. Bunu kullanarak artık işe yarar bulduğunuz Tweetleri daha sonra görüntülemek üzere arşivleyebilir ve bunları gruplara ayırarak koleksiyon yapabilirsiniz.

Beğendiğiniz Tweetleri Arşivleyin

Arşivlemek istediğiniz Tweetleri farklı gruplar altında saklayarak daha organize bir görüntü yaratmak mümkün. Grupları silmek ya da düzenlemek için ekranın sol üst kısmında yer alan Edit yazısını kullanabilir veya yeni bir kategori yaratmak istiyorsanız sağ yukarıdan artı simgesine dokunabilirsiniz. Sizde Charm uygulamasını kullanmaya başladıysanız düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın.