Kategoriler
Konular

iPhone İçin En İyi Hava Durumu Uygulamaları

iPhone İçin En İyi Hava Durumu Uygulamaları

Hava durumunu hemen hergün her gün kontrol ediyor, detaylı tahmin ve bilgiler almaktan hoşlanıyorsanız, şimdi paylaşacağımız hava durumu uygulamaları ilginizi çekecek. iPhone için en iyi hava durumu uygulamalarının sizler için derlendiği bu yazıya şimdi yakından göz atalım.

Birçoğumuz günlük aktivitelerimize dalmadan önce bir kez hava durumunu kontrol etmeyi isteriz. Hava durumu uygulamaları bize hem gün içerisindeki tahminleri saat saat verirken ilerleyen günlerdeki muhtemel değişimleride aşağı yukarı gösterebiliyorlar. Ancak markette çok sayıda hava durumu uygulaması mevcut ve bunların her biri farklı özellikler barındırıyor. Şimdi bunlardan en dikkat çekenleri listeleyelim.

1. Accuweather Platinum

iPhone İçin En İyi Hava Durumu Uygulamaları

AccuWeather hava durumu uygulaması kullanıcılara saatlik, günlük ve haftalık olmak üzere çeşitli hava durumu tahminleri sunuyor. Ayrıca bulunduğunuz bölgeyi baz alarak uygulama size yaklaşan kar ya da fırtınaları özenle bildiriyor. Bu uygulama ile herhangi bir hava durumunu telefonunuzun takvimine aktarma seçeneğiniz de olacak.

2. Yahoo Weather

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları
iPhone İçin En İyi Hava Durumu Uygulamaları

İsmi ifade ettiği gibi bu Yahoo tarafından yapılmış marketteki en iyi hava durumu uygulamalarından bir tanesi. Bu uygulamada tüm güncel hava durumlarını iPhone ekranınızda bildirimler halinde alabiliyorsunuz. Uygulama 10 günlük sıcaklık tahmini, rüzgar hızı, nem değeri ve daha fazlasını sunabiliyor.

3. Perfect Weather

iPhone İçin En İyi Hava Durumu Uygulamaları

Perfect Weather alanında marketteki en iyi uygulamalardan biri. Kendisi kaydettiğiniz bölgelerin her birini farklı renklere ayırarak arayüzün daha kullanışlı hale gelmesini sağlamış. Uygulama her bölge için günlük bazda yenilenen detaylı tahminler sunuyor. Sık sık güncelleme alan uygulama bu özelliği ile de dikkat çekici.

4. Dark Sky

iPhone İçin En İyi Hava Durumu Uygulamaları

Uygulama iPhone için tamamen farklı türde bir deneyim sunuyor. Oldukça küçük zaman aralıklarında tahminler sunabilen uygulama bunu çok da iyi yerine getiriyor. Tahminler oldukça tutarlı ve bunları grafiklerle destekleyerek hem keyifli hem de kullanışlı bir arayüzü yakalamış.

5. Weather Underground

iPhone İçin En İyi Hava Durumu Uygulamaları

Weather Underground grafik arayüzü ve yerinde tahminleriyle dikkat çeken bir başka hava durumu uygulaması. Uygulamanın öne çıkan yanı uydu görüntüleri eşliğinde hava durumu haritaları sunması ve bunları interaktif halde tutması. Ayrıca hava durumu uyarılarını ve bildirimleri kaydetmenize izin veriyor.

İlginizi Çekebilir:  iCloud'daki fotoğrafları Google Fotoğraflar'a aktarma

6. Shade

iPhone İçin En İyi Hava Durumu Uygulamaları

Birçok bölgeyi destekleyen minimalistik hava durumu uygulaması Shade ısı, rüzgar ve yağış tahminlerini renkli tablolar halinde sunuyor. Arayüzü oldukça interaktif ve bu yönüyle en iyi hava durumu uygulamalarından biri olarak görülmeyi hak ediyor.

7. Weather Line

iPhone İçin En İyi Hava Durumu Uygulamaları

“Beyniniz görüntüleri yazılardan 60.000 kat daha hızlı işler” mottosuyla geliştirilen Weather Line bunu başarıyla yerine getiriyor. Bolca grafik ve tablo içeren uygulama ayrıca akıllı bir arayüze sahip. Zira kalın fontlu yazılar ısıyı, hava durumunu ve yağışları kolayca seçmenize yarıyor. Diyagramlar 48 saat, 8 gün ve 12 ay olmak üzere farklı veriler içeriyor.

8. Swackett

iPhone İçin En İyi Hava Durumu Uygulamaları

Hava durumu güncellemelerini karton tasarımlarla sunan oldukça interaktif bir uygulama bizleri karşılıyor. Uydu görüntüleri eşliğinde 5 günlük tahminler sunabilen uygulama canlı arayüzü ve eğlenceli tasarımıyla dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi pil tasarrufu uygulamaları

9. Check the Weather

iPhone İçin En İyi Hava Durumu Uygulamaları

Check the Weather hızlı, temiz ve anlaşılır hava durumu bilgileri vermek için hazırlanmış bir uygulama. Kalabalık bir arayüze sığdırılan bilgilerden ziyade daha düzenli ve anlaşılır bir tasarımı benimseyen uygulama bilgilere kolay erişim sağlarken canlı ısı ölçümleri içeren haritalar sunuyor.

10. Weather Pod

iPhone İçin En İyi Hava Durumu Uygulamaları

Açık ve net bir arayüze sahip Weather Pod aynı zamanda kolay kullanılmak üzere dizayn edilmiş. Kaydırma özelliğinin yer aldığı arayüzde her ekranda farklı bir bilgi gösteriliyor. Uygulama 7 günlük hava durumu tahmini verebiliyor ve yağış ya da kar gibi ihtimalleri yüzdesel biçimde ekrande gösteriyor. Arkaplanında günün hava koşulunu yansıtan farklı animasyonlara yer veriyor.

Bu yazımızda iPhone için hazırlanmış App Store‘daki en iyi hava durumu uygulamalarını listelemeye çalıştık. Farklı arayüzlere ve kullanım şekillerine sahip olan bu uygulamalar daha çok tutarlı tahmin yapabilme özellikleri ve eğlenceli tasarımları ile dikkat çekiyor. Eğer sizin kullandığınız daha farklı bir uygulama varsa yorum kısmında bizlerle paylaşın.