Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Fotoğrafları Gizleme Yöntemi

Uygulama Kullanmadan Fotoğrafları Gizlemek

App Store‘da yer alan üçüncü parti uygulamalar sayesinde iPhone‘da fotoğrafları gizlemek mümkün oluyordu. Hatta bazı Jailbreak tweakleri ile bu uygulama kurmadan da başarılabiliyordu. Şimdi yazımızda yer vereceğimiz bir yöntem sayesinde iPhone‘da uygulama kullanmadan fotoğrafları gizlemek mümkün oluyor.

Her ne kadar teknik anlamda fotoğraf gizlenmemiş olsada metod oldukça basit ve uygulaması kolay. Şimdi adımlara geçelim.

1. Öncelikle iPhone‘unuzun ana ekranından Fotoğraflar uygulamasını açın ve gizlemek istediğiniz fotoğrafı bulun.

Uygulama Kullanmadan Fotoğrafları Gizlemek

2. Ardından fotoğrafın üzerine bir kez dokunarak sağ üstten Düzenle butonunu kullanın ve sonraki ekrana geçin. İşte fotoğrafınızı saklayacağınız yer burası.

Uygulama Kullanmadan Fotoğrafları Gizlemek

3. Düzenle dedikten sonra fotoğrafı kırpmak için İptal butonunun sağında yer alan kırpma aracına dokunarak aktive edin. Daha sonra fotoğrafı keserek kaydedin. Merak etmeyin orijinal fotoğraf kaybolmayacak.

İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek
Uygulama Kullanmadan Fotoğrafları Gizlemek

Kaydettikten sonra artık gizlemek istediğiniz fotoğrafın yerini bambaşka bir görsel alacak. Bu şekilde gizlediğini fotoğrafın kırpıldığını yalnızca siz bileceksiniz. Çünkü fotoğrafı eski haline almak istediğinizde tekrar Düzenle butonunu kullanarak Geri Dön ve ardından Özgüne Dön tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu fotoğrafı ilk haline çevirecek.

iPhone’da üçüncü parti uygulama ya da Jailbreak kullanmadan fotoğrafları gizlemenin yolu buydu. Yöntem pratik fakat fotoğrafın kırpılmamış olduğuna inandırmak için kırpma işlemini akıllıca yapmak gerekiyor. Eğer siz de bu yöntemi deneyip sonuç aldıysanız deneyimlerinizi bizimle paylaşın.