Kategoriler
Apps & Oyunlar

Hangouts ile Android’de Spam Mesajları Engellemek

Android’de Spam Mesajları Engellemek

SMS halen günümüzün sık kullanılan iletişim yöntemlerinden biri olmaya devam ediyor. Ancak SMS servisinin sevilmeyen yanlarından biride çok sayıda spam mesajı alıyor olmamız. Her ne kadar ülkemizde son zamanlarda spam mesajlara karşı alınan bir takım tedbirler olsada sonuç pek değişmiş değil. Neyse ki akıllı telefonlarımız ile bu mesajlara kökten bir çözüm getirebiliyoruz. Android tarafında istenmeyen mesajları engellemek gerçekten çok kolay. Şimdi bunun Hangouts ile nasıl yapıldığını görelim.

Android'de Spam Mesajları Engellemek

Google‘ın resmi uygulaması olan Hangouts her Android‘de çalışabiliyor ve böylelikle tek yapmanız gereken uygulama eğer cihazınızda kurulu değilse Google Play Store’dan indirmek ve aşağıdaki adımları takip etmek olacak.

Hangouts’u Android için indirin.

1. Adım Uygulamayı üstteki linki kullanarak cihazınıza indirin ve ardından çalıştırın. Uygulama bir kez çalıştırıldıktan sonra otomatik olarak cihazınızdaki mesajları tarayarak belleğine alacak. Bu sayede SMS’lerinizi Hangouts üzerinden yönetebileceksiniz. Android cihazınız bir şekilde Hangouts’ın işini otomatik yapmasını engelliyorsa Ayarlar > SMS > SMS Etkin yolunu izleyerek bu özelliği açın.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

2. Adım Engellemek istediğiniz ve genelde reklam içerikli olan mesajı Hangouts üzerinde açın.

3. Adım Açılan mesaj ekranında sağ yukarıdan ardışık üç nokta biçiminde görünen butona dokunun.

4. Adım Menüden Kişiler ve Seçenekler‘e dokunarak sonraki ekrana geçin.

5. Adım Yeni ekrandan Kişiyi Engelle seçeneğine dokunarak mevcut kişiyi bloklayın. Bu sayede o isimden daha fazla mesaj almayacaksınız.

Android'de Spam Mesajları Engellemek

Hepsi bu kadar basit. Eğer yanlış kişiyi engellediğinizi düşünüyorsanız bu işlemi tersine çevirebilirsiniz. Bunun için Hangouts uygulaması açıkken sol üstten menü simgesine dokunun ve ardından Ayarlar > “Google Hesabınız” > Engellenen kişiler yolunu izleyerek bloğu kaldırmak istediğiniz kişinin yanındaki Engellemeyi kaldır tuşunu kullanın.

Hangouts ile istenmeyen mesajları engellemek gerçekten çok kolay. Eğer sizde Hangouts’ı Android’de kullanıyorsanız başka hangi özelliklerini beğendiğinizi bizimle paylaşın.