Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram Uygulamasına En İyi Android Alternatifi

Instagram Uygulamasına En İyi Alternatif

Instagram artık yeni bir görünüşe sahip. Tasarımcılarının Instagram kitlesini yansıttığını iddia ettikleri bu yeni dizayn neredeyse kitlenin yarısı tarafından beğenilmedi. Eğer sizde aynı görüşe sahipseniz resmi uygulamaya alternatif olan en iyi Android Instagram uygulamasına göz atın. Bu uygulama hem daha iyi bir arayüz ile gelmekte hem de resmi versiyonda olmayan bazı özelliklere sahip. Şimdi bunları kısaca görelim.

InstaSave (Phonegram)

InstaSave zengin özelliklerle dolu bir Instagram alternatifi. Normalde üçüncü parti uygulamalar indirerek yapabileceğiniz birçok şeyi kendi içerisinde barındırıyor. Uygulama fotoğraf ve video indirme ile resim düzenleme ve kolaj oluşturmaya imkan veriyor.

Tasarım

Instagram Uygulamasına En İyi Alternatif

InstaSave’de sol tarafta Instagram akışı görüntülenebiliyor ve bu resmi uygulamadan tamamen farklı. Sağda ise keşfedecek birçok özellik var. Uygulama herhangi bir arayüz özelleştirmesine imkan tanımıyor ve kullanması tamamen ücretsiz olduğundan ancak premium versiyonla reklamlar kaldırılabiliyor. Bir Instagram paylaşımının uygulamada nasıl göründüğüne bakalım.

Instagram Uygulamasına En İyi Alternatif

Uygulamanın özelliklerinden biri de burada karşımıza çıkıyor. Yalnızca sağa ya da sola kaydırarak bir sonraki gönderiye geçebiliyorsunuz. Ayrıca tepe barın sağ kısmında görseli indirmenize yarayan bir butonda yer alıyor. Yorum kısmında ise kullanabileceğiniz birçok surat ifadesi bulunuyor

Instagram Uygulamasına En İyi Alternatif

Şimdi uygulamanın birkaç ilginç özelliğini görelim.

Resimleri Topluca İndirmek

Instagram Uygulamasına En İyi Alternatif

Instagram akışınızın üst menüsünde görselleri teker teker değil yığınlar halinde indirmenizi sağlayan bir seçenek bulunuyor. Bu butona dokunduğunuzda sonraki ekrandan hangi görselleri indirmek istediğinizi seçebiliyorsunuz. Eğer çok fazla görsel varsa üst menüden tek dokunuşla tüm görselleri seçili hale getirebilir ve indirmek istemediklerinizin işaretini kaldırabilirsiniz. Bazı durumlarda kullanışlı olabilecek bir özellik.

Etiketlere Abone Olmak

Instagram Uygulamasına En İyi Alternatif

Arama özelliğini kullanarak bulmak istediğiniz etiketi aratın ve bu etikete dair akışı ekranınızda görüntüleyin. Ardından sayfanın üstünde bir yıldız ikonu bulacaksınız. Bu ikona dokunduğunuzda aratmış olduğunuz etikete abone olarak artık bunun hakkında en güncel paylaşımları alabilirsiniz. Bu özellik sayesinde Instagram’da ki favori konunuz hakkında yazılan son şeyleri görebilirsiniz.

Kolaj Oluşturmak

Instagram Uygulamasına En İyi Alternatif

Uygulamanın menü barından ya da sayfanını sol kısmında bulabileceğiniz butonu kullanarak çok kolay bir şekilde InstaSave‘de kolajlar oluşturmak mümkün. Bunu yapmak için cihazınızdaki fotoğrafları veya hali hazırda profilinize yüklediğiniz resimleri seçebilirsiniz. Normalde bu tür işler için kullanıcılar ikinci bir uygulama indirmek zorunda kalırken InstaSave bu özellik ile geliyor. Diğer taraftan InstaSave ile fotoğraflarınızı düzenleyebiliyorsunuz. Bunun için zengin düzenleme araçları sunuyor.

Uygulama ile Yapılamayan Şeyler

  • Fotoğraf ya da video gönderemiyorsunuz.
  • Fotoğraflarınızı kimin beğendiğini veya yorumladığını göremiyorsunuz.
  • Bildirim özelliği yok.
  • Fotoğrafları silemiyor veya şikayet edemiyor ya da spam mesajları bloklayamıyorsunuz.

Bunlar neden diye merak ediyorsanız, Instagram henüz bu özellikleri kendine saklayarak üçüncü parti uygulamaların kullanmasına izin vermiyor. Belki ilerleyen zamanlarda bu durum değişebilir ve InstaSave gibi uygulamalardan daha iyi şekilde faydalanabiliriz.