Kategoriler
Apps & Oyunlar

Facebook’da Birçok Kişiye Gruba Almadan Mesaj Yollamak

Birçok Kişiye Gruba Almadan Mesaj Yollamak

Tüm dünyada 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olan en büyük sosyal medya sitesi Facebook’a her gün binlerce insan arkadaşlarıyla ve yakınlarıyla iletişim kurmak için katılıyor. Facebook geliştiricilerinin son girişimleriyle üretilen Messenger uygulaması sayesinde artık bu çok daha kolay hale geldi. Hesabınıza giriş yapmadan tüm arkadaşlarınızla ister masaüstünden isterse mobil cihazınızdan iletişim kurmanıza imkan tanıyan uygulama bugüne kadar milyara yaklaşan indirmeye sahip oldu.

Facebook’da birçok kişiye mesaj göndermek istediğinizi varsayalım. Bunun yapmanın en kolay yolu kişileri bir grup sohbetine almak olurdu. Ardından mesajı yollamak kalıyor. Ancak bazen herkesi gruba eklemek pratik bir yol olmayacağı gibi bunun uygun düşmeyeceğine kanaat getirmiş olabilirsiniz. Böyle bir durumda yapabileceğiniz şey Google Chrome‘da yer alan bu işe özel geliştirilmiş bir eklentiyi kullanmak olacak. Bir eklentiden faydalanıyoruz çünkü Facebook ve Facebook Messenger ne yazık ki böyle bir imkan sağlamıyor.

MessengerMerge isminde tamamen ücretsiz bir Chrome eklentisi sayesinde birden çok kişiye gruba eklemeden mesaj göndermek mümkün. Eklentiyi kullanmak gerçekten çok basit ve fazla zaman almıyor.

Buraya tıklayarak MessengerMerge’ü Chrome tarayıcınıza ekleyin. Ardından Messenger.com adresinden Facebook bilgilerinizle giriş yapın. Buradan ekranın sol kısmında bulacağınız artı butonu ile aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacak.

Birçok Kişiye Gruba Almadan Mesaj Yollamak

Bundan sonrasıysa çok basit. Bu ekrandan Add Friends Here yazısını kullanarak mesajı yollamak istediğiniz kişileri ekleyin. Merak etmeyin onlar bunu farketmeyecek. First Message kısmını kullanarak bir mesaj girip ardından Send! butonunu kullanarak mesajın eklediğiniz tüm kişilere gitmesini sağlayabilirsiniz. Eklenti ayrıca Second Message ve Third Message adıyla iki farklı mesaj kutucuğu daha sunuyor. Send! butonuna bastıktan sonra mesajınız aynı anda kişilere iletilmiş olacak.

Eğer sizde MessengerMerge uygulamasını kullanmaya başladıysanız deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.