Kategoriler
Rehberler

iPhone Telefonda Oyun Videosu Kaydetmek

iPhone ile Oyun Videosu Kaydetmek

Birçok oyun sever cihazlarında oynadıkları oyunların kaydını almaktan hoşlanır. Önemli bulduğunuz küçük anları arkadaşlarınızla paylaşmak ya da YouTube gibi devasa video paylaşım sitelerinde yeni oyun serileri oluşturmak için iyi bir yöntemdir. Artık çoğu akıllı telefon ile gelmeye başlayan video kayıt araçları her zaman istenilen yüksek çözünürlükte kayıtlar alamıyorlar. Bu yöntemle iPhone’unuzda en az HD kalitede videolar almak mümkün. Şimdi iPhone ile oyun videosu kaydetmek nasıl yapılır görelim.

Bunun için Emu4iOS Store isimli Beta aşamasında bir iOS mağazısını cihazımıza yükleyelim. Ardından mağazayı kullarank Shou isimli oldukça başarılı ve kullanması kolay yüksek çözünürlükte video kaydeden bir aracı yükleyeceğiz.

Emu4iOS Store uygulamasını iPhone’unuza yükleyin.

iPhone ile Oyun Videosu Kaydetmek

Uygulama yüklendikten sonra ilk açılışta karşınıza çıkan uyarı ekranını Güven butonunu kullanarak geçin. Ardından gelen ekranda çok sayıda farklı uygulama ile karşılacaksınız. Şimdi bu ekrandan Shou isimli video kayıt aracını bulalım.

iPhone ile Oyun Videosu Kaydetmek

Shou uygulamasını kolayca bulduktan sonra install butonunu kullanarak yüklemeyi başlatın. Tıpkı App Store’da olduğu gibi indirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı çalıştırın. Karşınızda iki farklı seçenek yer alacak. Bunlardan yeşil butonla görünen Start Broadcasting canlı yayın başlatmanıza yararken kırmızı butonlu Start Recording ekran kaydı almanıza yarıyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?
iPhone ile Oyun Videosu Kaydetmek

Start Recording seçeneğine basarak ekran kaydını başlatın. Ardından kaydetmek istediğiniz oyunu çalıştırın ve oynamaya başlayın. Kaydı durdurmak istediğinizde tekrar aynı butona basmak yeterli. Hepsi bu kadar kolay tutulmuş. Stop Recording tuşunu kullandıktan sonra video dosyasını nereye kaydetmek istediğiniz sorulacak. Daha sonra hatırlayacağınız bir noktayı seçerek devam edin.

iPhone ile Oyun Videosu Kaydetmek

Kaydettiğiniz videoları daha sonra düzenlemek için iPhone’un kendi düzenleme aracını kullanabilirsiniz. Bunun için videoya bir kez dokunup ardında Düzenle butonunu kullanmak yeterli. iPhone‘da oynanış videosu kaydetmek hakkında anlatabilecekler bunlar. Bu yöntemle en iyi oyun deneyimlerinizi kaydederek kenarda saklayabilir ve dilerseniz bunları arkadaşlarınızla paylaşabilir ya da kanalınıza yükleyebilirsiniz.