Kategoriler
Apps & Oyunlar

Google Klavye Sesini ve Titreşimini Değiştirmek

Google Klavye Sesini ve Titreşimini Değiştirmek

Google’ın Android telefonlara özel sunduğu Google Keyboard ya da ülkemizdeki yerelleştirilmiş ismiyle Google Klavye uygulaması artık tuşların sesini ve titreşimini değiştirmenize olanak tanıyor. Bunu yapmaksa oldukça basit. Öncelikle her uygulamada olduğu gibi ayarlar penceresine erişmemiz gerekiyor.

Bunun için boşluk tuşunun hemen solundaki mikrofon butonuna kısa bir süre basılı tutup bıraktığımızda karşımıza çıkan küçük pencereden altta Google Klavye ayarlarını açan seçeneğe dokunuyoruz.

Google Klavye Sesini ve Titreşimini Değiştirmek

Ayarlar menüsünden Giriş Tercihleri’ni seçerek karşımıza çıkan listeden dilerseniz Tuşa basıldığında titret seçeneğinin yanındaki tuşa dokunarak bu özelliği kapalı hale getirebilirsiniz.

Aynısını Tuşa basıldığında ses çıkar seçeneği için de uygulayabilirsiniz. Bu seçenekler aktif haldeyken ayrıca alt ayarlarını da görebilirsiniz. Bunlarla klavye geri bildirim sesinin ne kadar yüksek ya da alçak olacağını belirleyebilir veya titreşimin şiddetini değiştirebilirsiniz.

Google Klavye Sesini ve Titreşimini Değiştirmek

Tuşa basıldığında pop-up görüntüle‘den bahsetmeden geçmeyelim. Bunu klavye tuşlarına dokunduğunuzda çıkan ufak tuş önizlemelerinin açık ya da kapalı olmasını seçmenize yarıyor. Yazarken ekran karmaşasasından kurtulmak için tercih edilebilir.

Google Klavye’nin yeni versiyonu ile artık özelleştiremelere daha bir özen verildiğini görüyoruz. Bu gerçekten klavyeyi başarılı yapan etkenlerden biri. Eğer sizde Android’de üçüncü parti bir klavye arıyorsanız Google’ın resmi klavyesine göz atın. Konuyla ilgili düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın.