Kategoriler
Rehberler

iPhone Nasıl Web Kamerasına Dönüştürülür?

iPhone Nasıl Web Kamerasına Dönüştürülür?

İnternette bu işi yerine getirmenize yarayan çok sayıda araç mevcut ancak içlerinden kullanması en pratik olan bir tanesini seçtik ve bu yazımızda yer verdik. Sizde yazının devamında verilen yöntemleri takip ederek çok sevdiğiniz iPhone’unuzu Windows PC veya Mac bilgisayarınız için bir web kamerası haline getirebilirsiniz. Telefonunuzun aynı zamanda webcam olabilmesi gerçekten çok kullanışlı olabilir. Örneğin, Skype gibi herhangi bir görüntülü iletişim aracını kullanmanız gerektiğinde karşıdakine görüntünüzü iPhone’un kamerasından aktarabilirsiniz.

Eğer sizde buna benzer bir yöntemi Android için uygulamak istiyorsanız ayrıca hazırladığımız şuradaki yazıya göz atabilirsiniz.

1. İlk adım olarak WebCamera ismindeki iOS uygulamasını cihazınıza kurun. Kendisi telefonunuzun kamerasını Wireless üzerinden PC’niz ile eşleştirecek olan uygulama. Buradan indirebilirsiniz.

Bu yöntemle PC'nizde kaliteli bir kameraya sahip olabilirsiniz.

2. Windows PC’niz ya da Mac bilgisayarınız üzerinden ise Mobiola WebCamera uygulamasını yükleyin. Uygulama cihazlar arasındaki Wireless iletişimini sağlayacak. Buraya tıklayarak indirin.

iPhone Nasıl Web Kamerasına Dönüştürülür?

PC’nize indirdiğiniz uygulamayı çalıştırın. Telefon ile bilgisayarın aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olduktan sonra birbirleriyle eşitleyin. Bunun için telefon ve PC’nizden aynı IP ve doğru Port adresini girdiğinizden emin olun. Ardından telefonunuzdaki uygulamayı çalıştırın ve PC’nizden bir görüntülü konuşma başlatarak test edin.
iPhone Nasıl Web Kamerasına Dönüştürülür?

iPhone’u web kamerası olarak kullanmak için ihtiyacınız olan uygulamalar bunlar. iPhone’un başarılı kamerası sayesinde kaliteli bir görüntülü konuşma deneyimi yaşamak mümkün. Siz de bu yöntemle ayrıca bir web kamerasına olan ihtiyacınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Düşüncelerinize yorum kısmında yer vermeyi unutmayın.