Kategoriler
Apps & Oyunlar

Tüm Aboneliklerinizi iOS’de Bir Uygulamayla Takip Edin

Aboneliklerinizi Bir Uygulamayla Takip Edin

iOS cihazınızdan veya başka herhangi bir servisten kredi kartınız ile almış olduğunuz abonelikler siz istemediğiniz müddetçe her ay otomatik olarak yenilenir. Günümüzde yaygınlaşan internet servisleri ile özellikle abonelik gerektiren birçok yeni hizmet alanı ortaya çıktı. Hal böyle olunca tüm bu aboneliklerin izini sürmek bazen güçleşebilir. iOS‘e özel geliştirilen Bobby isimli bir uygulama tam da bu konuda yardımınıza koşuyor. Yeni veya eski tüm aboneliklerinizin kaydını tutabileceğiniz uygulama ile bunları takip etmek çok daha kolay hale geliyor.

Bobby’i buraya tıklayarak App Store‘dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Çalıştırdıktan sonra ise ilk ekranda varsayılan abonelik servislerinin bir listesini bulacaksınız. Bu renkli kutucukları kullanabileceğiniz gibi eğer farklı bir abonelikten bahsediliyorsa özel bir grup oluşturabilirsiniz.

Aboneliklerinizi Bir Uygulamayla Takip Edin

Bobby yalnızca abonelik ödemeleri değil aylık olarak ödeme yaptığınız her şeyin kaydını tutabiliyor ve sonuç olarak size aylık giderinizin bir toplamını veriyor. Bunun yanı sıra Bobby’ye aboneliğinizin yenilenmesine az bir zaman kalan bir servisi size hatırlatmasını söyleyebilirsiniz. Böylelikle o ay ki abonelikten maksimum şekilde faydalanabilir veya iptal etmek istediğiniz bir aboneliği kolayca bulabilirsiniz.

Aboneliklerinizi Bir Uygulamayla Takip Edin

Örneğin, Apple Music ilk 3 ay ücretsizken sonraki ay kartınızdan abonelik ücreti alır. 3 ay uzun bir süre olduğundan bunu kolayca unutabilirsiniz. Ancak bu konuda Bobby’ye güvenmek mümkün. Apple Music’i listenize ekleyin ve Bobby size 3. ayın bitimine az bir zaman kala hatırlatsın.

Başta ücretsiz indirilen uygulama toplamda 4 aboneliği ekleminize izin veriyor. Ancak bundan sonra ekleyeceğiniz her abonelik kaydı için 99 cent (2,95 lira) isteniyor.