Kategoriler
Rehberler

Android’e Geri Dönüşüm Kutusunu Getirmek

Android’e Geri Dönüşüm Kutusunu Getirmek

Android birçok uygulamanın kolayca indirilip kullanılabildiği ücretsiz bir mobil platform. Zengin marketi ve neredeyse her probleme çözüm olan uygulamaları ile Android cihazınızı bir gecede uygulamalar ve dosyalarla doldurmamak elde değil. Uygulamalar ile dolan sistem belleğinde yer açmak için bazen gereksiz bulduğunuz dosyaları silmek isteyebilirsiniz. Bilgisayarda sildiğiniz bir dosya Geri Dönüşüm Kutusu‘na giderken Android’de silinen dosyalar kalıcı olarak sistemden kaldırılır. Bazen yanlış bir dosyayı sildiğinizi veya sildiğiniz dosyaya daha sonra ihtiyacınız olduğunu farkedebilirsiniz. Böyle durumlarda Android’e Geri Dönüşüm Kutusunu getirmek bu tarz sorunların önüne geçmek için çözüm olabilir. Bunun için Dumpster kullanacağız.

Android'e Geri Dönüşüm Kutusunu Getirmek

Dumpster Android’de sildiğiniz dosyaları kendi içinde barındırarak ihtiyacınız olduğunda geri getirmenizi sağlar. Ücretsiz bir uygulama olmasının yanında Android 2.3.3 ve üzeri işletim sistemlerinden sorunsuzca çalışır. Uygulama yalnızca sildiğiniz programları değil aynı zamanda fotoğraf, video veya ses kaydı gibi her türlü dosya türünü destekler.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Dumpster’ı yüklemek için herhangi bir üçüncü parti uygulamaya veya Root‘a ihtiyacınız yok. Kendisi Google Play Store’dan indiriliyor. Buraya tıklayarak marketteki resmi indirme sayfasına gidebilirsiniz.

Android'e Geri Dönüşüm Kutusunu Getirmek

Uygulamayı kurduktan sonra başka bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Sadece bir dosyayı silin ve dosyanın Dumpster’a gittiğini göreceksiniz. Buradan dilerseniz onu geri getirebilir veya uygulamaya kalıcı olarak silmesini söyleyebilirsiniz. Bu da oldukça kolay. Ayarlar menüsün açarak tek dokunuşla Empty Dumpster demeniz yeterli olacak.

Android'e Geri Dönüşüm Kutusunu Getirmek

Android’e Geri Dönüşüm Kutusu eklemek hakkında yapabilecekleriniz bunlar. Eğer sizde Dumpster’ı kullanmaya başladıysanız deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.