Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Kişiye Özel Titreşim

Kişiye özel zil sesi atamak faydalı bir uygulama ve nereden baksanız telefonların icadından bu yana -evet gerçekten de epey eski olan cep telefonlarından bu yana var- kullanılıyor. Peki, telefonunuzun sesinin açık olamayacağı bir ortamda sizi arayan önemli kişileri nasıl anlayabilirsiniz? Örneğin; önemli bir toplantıdasınız ve telefonunuz titreşimde olmak zorunda. İşte böyle durumlarda kişiye özel titreşim oluşturarak rehberinizdeki kişilere atamalar yapabilirsiniz. Örneğin; eşiniz aradığında aralıksız ve en şiddetli şekilde çalabilir, çocuğunuz aradığında ise kısa ve sık aralıklarla tekrar edebilir. Bunun için daha önceden ücretsiz olan ancak sınıfında en iyi olduğu için ücretli hale dönüştürülen Vybe uygulamasına ihtiyacımız var. Uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Uygulamanın kullanımı son derece basit. Tıpkı ses kaydeder gibi parmağınızı ekrana basılı tutarak, titreşim çeşidinizi kaydedip kişilere atıyorsunuz. Kısa mesajlar için de kişiye özel titreşim oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek
2

Uygulamayı açınca ilk olarak kaydetme tuşuna basın. Sonrasında büyük yuvarlağa çeşitli hız ve sürelerde basarak ritminizi oluşturun. Bu bir şarkıdaki tempo bile olabilir. Sonrasında kontak ile ilişkilendirin ve son olarak kısa mesaj mı yoksa arama titreşimi mi olacak onu seçin.

3

Devamındaki ekranda rehberimizden bu kişiye özel  titreşimi kime atamak istediğimizi seçiyoruz.

4

Kişiyi seçtikten sonra uygulama sayesinde elde ettiğimiz kişiye özel titreşimin aramalarda mı yoksa kısa mesajlarda mı devreye gireceğini belirliyoruz.

5

Bir sonraki ekranda kişiye özel titreşimi kaydediyoruz ve titreşimler listesinden daha önceki kaydettiklerimiz arasından seçim yapıyoruz.

6

Kaydettiğimiz kişiye özel titreşimlerin ses grafiği olarak görüntüsünü bu ekranda görebiliyoruz.

7

Son ekranda ise standart aramaların ve kısa mesajların sesini de belirleyebileceğimiz görülüyor. Böylece kişiye özel titreşimlerin dışında cihazımızı da özelleştirebiliriz.