Kategoriler
Rehberler

Oynamadığınız Oyunları Game Center’dan Kaldırın

Oynamadığınız Oyunları Game Center’dan Kaldırın

Game Center oyunlardaki gelişmelerinizin saklandığı harika bir iOS platformudur. Başarımlardan, seviyelere, ilerlemere ve daha fazlasına ulaşabilen bu yerde tek hesaptan hem iPhone hem de iPad oyunlarının kaydı alınabiliyor. Böylece cihaz değişikliklerinde dahi oyun kayıtlarınız saklanmış oluyor. Ancak bunun bir olumsuz yanı var ki oyunu oynamayı bıraksanız dahi Game Center’da listelendiğinden artık ilgilenmediğiniz bildirimler, mesajlar veya davetler almaya devam ediyorsunuz. Neyse ki bu rahatsız edici durumdan kurtulmanın kolay bir yolu var. Yalnızca birkaç dokunuşla siz de oynamadığınız oyunları iPhone Game Center’dan kaldırın.

Adım #1. iPhone ya da iPad’inizden Game Center uygulamasını açın. Eğer ana ekranda göremiyorsanız ekranınızı aşağı çekerek arama menüsünü getirin. Ardından “game center” yazarak deneyin.

Oynamadığınız Oyunları Game Center'dan Kaldırın

Adım #2. Sıradaki ekranda Oyun sekmesine dokunarak Game Center ile bağlantılı olan tüm oyunlarınızın listesini çıkarın.

Oynamadığınız Oyunları Game Center'dan Kaldırın

Adım #3. Daha önce bahsettiğimiz gibi burada hali hazırda yüklü olanların yanı sıra artık sisteminizde bulunmayan oyunların da ismini göreceksiniz. Game Center’da olmasını istemediğiniz bir oyunun üzerine gelerek parmağınızla sola kaydırın ve ardından Sil butonuna basın.

İlginizi Çekebilir:  Android için Doc - PDF | PDF - Doc çevirici
Oynamadığınız Oyunları Game Center'dan Kaldırın

Adım #4. Sonraysa silmek istediğiniz oyunla ilgili son uyarı ekranı çıkacak. Buna da Sil dedikten sonra artık oyun Game Center listenizden kaldırılmış olacak. Bir dahaki yüklemenize kadar artık o oyunla ilgili daha fazla bir bildirim ya da mesaj almayacaksınız.

Oynamadığınız Oyunları Game Center'dan Kaldırın

Ancak tekrar hatırlatalım; Game Center‘da listelenen bir oyunu sildiğinizde hem onunla ilgili kazandığınız tüm başarımları ve seviyeleri kaybederken aynı zamanda ilerleme kaydınızı da silmiş olacaksınız. Eğer gelecekte tekrar oynamayı planladığınız bir oyun varsa silmeden önce tekrar düşünmek isteyebilirsiniz.

Eğer siz de bu yazıyı faydalı bulduysanız görüşlerinizi yorum kısmında paylaşın. Game Center ile ilgili daha başka sorularınız varsa yine yorum bırakabilirsiniz.