Kategoriler
Rehberler

Android Kilidinizi Parmak Hareketiyle Kolayca Açın

Android Kilidinizi Parmak Hareketiyle Kolayca Açın

Gesture ismiyle Android platformuna entegre edilen parmak hareketlerini izleme ve kaydetme teknoloji günümüzde birbirinden farklı alanlarda kullanılıyor. Bazı Android üreticileri bunu ekran kilidini açmak için bir opsiyon olarak sunmayı tercih etmiş. Bu tüm Android’ler bulunmuyor ancak Xposed modül yükleyicisi sayesinde siz de bu Gesture özelliğine sahip olabilirsiniz.

Eğer cihazınızı hala Root etmediyseniz bunu hemen yapın zira Root edilmemiş bir Android henüz tüm potansiyelini sunmamış bir telefon anlamına geliyor. Şimdi bahsedeceğimiz methodu uygulamak için hem Root erişimine hem de Xposed yükleyicisine ihtiyacınız var. Bunun için sırasıyla şuradaki ve buradaki konuyu ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Xposed’a sahipseniz artık bu gerekli modülü yükleyebilirsiniz anlamına geliyor. Bunun için Gesture Unlock with Custom Shortcuts isimli modülü buraya tıklayarak cihazınıza indirin. Açılan sayfanın aşağısında yer alan download butonunun yanındaki linki kullanmanız yeterli.

Linki kullanarak uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra normal bir şekilde kurulumunu yapın. Ardından Xposed’ı açarak modülü buraya gösterin. Daha sonra cihazınızı baştan başlatarak kurulumu bitirin.

Android Kilidinizi Parmak Hareketiyle Kolayca Açın

Adımları buraya kadar dikkatlice uyguladıktan sonra tek yapmanız gereken cihazınız baştan başladıktan sonra Gesture özelliğini kullanmaya başlamak olacak. Artık sizde basit parmak hareketleriyle şekilde Android ekran kilidini açabilirsiniz.