Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android’de SoundCloud Reklamlarını Engellemek

Android’de SoundCloud Reklamlarını Engellemek

En popüler çevrimiçi müzik dinleme uygulamalarından biri olan SoundCloud özellikle Android platformunda oldukça popüler. Google Play Store üzerinden erişilebilen uygulama 2013 yılında 200 milyonu aşan bir indirmeye ulaşmıştı.

Şimdi bu popüler uygulamanın reklamları nasıl engellenir görelim. Bunun için Xposed modül yükleyicisine ve cihazınızda Root erişimine ihtiyacınız var. Bunlar için sırasıyla buradaki ve şuradaki konuları inceyebilirsiniz.

Eğer bunlar hazırsa geriye çok basit bir işlem kalıyor. SoundCloud AdAway isimli modülü buraya tıklayarak resmi sayfasından cihazınıza indirip yüklemesini gerçekleştirin. Açılan sayfanın aşağısındaki Download butonunun yanında yer alan linki kullanarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

xposed installer

Modülü yüklediyseniz Xposed Installer’ın içinden uygulamayı aktif hale getirin. Bunu da yaptıktan sonra cihazınızı baştan başlatarak kurulumu tamamlayın.

Hepsi bu. Artık SoundCloud’dan müzik dinlerken rahatsız edici reklamlara mağruz kalmayacak ve müzik zevkiniz yarıda kesilmeyecek. Eğer siz de bu yazıyı faydalı bulduysanız düşüncelerinizi yorum kısmında paylaşın.