Kategoriler
Rehberler

Telefonda Tekrarlanan Aynı Numaralar Nasıl Silinir?

Tekrarlanan Aynı Numaralar Nasıl Silinir?

Android‘de bazı özel durumlarda kontak listenizdeki mevcut kişilerin bazen tümünün bazense bazılarının çifter çifter bulunduğunu farkedersiniz. Bu durum sıklıkla telefon hafızası ile hat hafızasının çakıştığı durumlarda görülür. Problemi çözmek bazı akıllı telefonlarda oldukça kolay. Tek yapmanız gereken ayarlarınızdan kontakları görüntüleme seçeneği için yalnızca telefon ya da yalnızca hat hafızasını seçmek. Ancak bu seçenek her cihazda bulunmuyor. Peki bu durumda tekrarlanan aynı numaralar nasıl silinir?

Eğer çok sayıda kontağa sahipseniz bunları teker teker düzenlemek zahmetli olacaktır. Bunun yerine üçüncü parti bir uygulamayı kullanarak tek dokunuşla problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Birinci adım olarak Simpler Merge Duplicates isimli ücretsiz Android uygulamasını cihazınıza yükleyin. Google Play Store’da yer alan bu uygulamayı indirmek için buraya dokunun.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek
Tekrarlanan Aynı Numaralar Nasıl Silinir?

İkinci adımda uygulamayı çalıştırarak kontak listenizi taramasına izin verin. Uygulama işini çabucak yerine getiriyor ve kısa sürede tüm kontak listenizi çakışan numaraları ile görebiliyorsunuz.

Bunları ekranda Duplicate Contacts adıyla bulabilirsiniz. Ardından Merge butonuna bastığınızda aynı iki numaradan orijinal olanının kalarak çakışan diğer numaranın silinmesini sağlıyorsunuz. İşlem bu kadar kolay. Çakışan numaraların miktarına göre bu işlem en fazla birkaç saniye sürecektir. Ardından başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok. İşiniz bittiğinde dilerseniz uygulamayı cihazınızdan kaldırabilir veya ilerde benzer bir sorunun yaşanma ihtimaline karşı bir kenarda tutabilirsiniz.

Tekrarlanan Aynı Numaralar Nasıl Silinir?

Eğer siz de bu yazımızı faydalı bulduysanız görüşlerinizi bizimle yorum kısmında paylaşmayı unutmayın. Daha iyi bir uygulama alternatifiniz varsa yine görüşünüzü belirtebilirsiniz. Daha fazla problem ve sorunlarınız için forum bölümümüzü kullanın.