Kategoriler
Rehberler

Bir Android Uygulamasının Dinamik Analizini Yapmak

Android Uygulamasının Dinamik Analizini Yapmak

Bu yazımızı takip ederek siz de bir Android uygulamasının dinamik analizini alabilirsiniz. Böylelikle cihazınızda hangi uygulamaların problemli hangilerinin hatasız çalıştığını öğrenebilirsiniz. Bunun için hem Xposed yükleyicisine hem de cihazınızda Root erişimine ihtiyacınız olacak. Bunun için sırasıyla buradaki ve şuradaki konuyu inceleyebilirsiniz.

Android’inizi hala Root etmediyseniz bunu hemen yapın. Zira root edilmemiş bir Android potansiyeline henüz ulaşmamış bir cihaz anlamına geliyor. Xposed ise Android’i çok daha harika bir platform haline getirmenize yarıyor. Şimdi bir uygulamanın dinamik analizi nasıl alınır görelim.

Eğer her iki gereklilik de hazırsa şimdi Inspeckage – Android Package Inspector ismindeki Xposed modülünü cihazımıza kuralım. Bunun için buraya dokunarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler

Modül indikten sonra normal bir şekilde kurun ve ardından Xposed yükleyicisine geçerek indirdiğiniz uygulamayı bu yükleyici içinden çalıştırarak tanıtın.

Bir Android Uygulamasının Dinamik Analizini Yapmak

Bunu da tamamladıktan sonra cihazınızı bir kez baştan başlatarak modülün yüklenmesini bitirmiş olacaksınız. Cihaz açıldığında modül aktif duruma gelecek ve ardından tek yapmanız gereken hedef uygulamayı seçmek olacak. Ardından modül size uygulamanın kullandığı tüm detayları karşınıza serecek.

Dinamik analiz hakkında bilmeniz gerekenler bunlar. Siz de bu methodu uygulayarak Android’inizde kurulu olan herhangi bir uygulamanın analizini yaparak hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Umarız yardımı olmuştur. Konu hakkındaki düşüncelerinizi veya sorularınızı bizimle yorum kısmında paylaşabilirsiniz.