Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Kayıtlı Wi-Fi Şifrelerini Bulmak

Kayıtlı Wi-Fi Şifrelerini Öğrenmek

Eğer birden fazla Wi-Fi ağı kullanıyorsanız bazılarının şifrelerini unutmanız gayet doğal. Neyse ki Android platformunun akıllı ve özgür yapısı sayesinde cihazınızdan bu tarz hayati bilgileri almak zor olmuyor. Şimdi Android’de kayıtlı Wi-Fi şifrelerini öğrenmek için ne yapılmalı görelim.

US File Explorer isimli ücretsiz bir uygulama sayesinde root dosyana read erişimi alarak sistem dosyalarını görüntüleme şansını elde ediyorsunuz. Bu özelliğe sahip olduğundan eminseniz farklı bir file explorer uygulaması da kullanabilirsiniz. Şimdi sıradaki adımları görelim.

File explorer açıkken data/misc/wifi yolunu izleyerek wpa_supplicant.conf ismindeki Android dosyasını bulun.

Kayıtlı Wi-Fi Şifrelerini Öğrenmek

ES File Explorer bütünleşik HTML görüntüleme aracı ile gelir. Bunu kullanarak dosyayı açabilir ve içerisindeki bilgileri okuyabilirsiniz. Dosyayı görüntülediğinizde network başlıklarının altında ssid ismiyle Wi-Fi ağının adını ve hemen altında psk ismiyle de şifresini göreceksiniz.

Kayıtlı Wi-Fi Şifrelerini Öğrenmek

Üçüncü adımda SSID ve PSK bilgilerini bir kenara kaydedin. Artık bağlanmak istediğiniz Wi-Fi ağıyla ilgili gerekli bilgilere sahipsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma

Android’de Wi-Fi şifresini bulmak için yapılabilecekler bunlar. Eğer sizde bu yazımızdan faydalandıysanız yorum kısmında düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın. Daha başka sorularınız için forum kısmını kullanabilirsiniz.