Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Üçüncü Parti Klavyeyi Varsayılan Yapmak

Üçüncü Parti Klavyeyi Varsayılan Yapmak

iPhone‘da üçüncü parti bir klavye uygulaması kullanıyor ve klavye ekranı geldiğinde orijinal klavye ile arasında seçim yapmak zorunda kalıyorsanız, indirmiş olduğunuz klavyeyi varsayılan konuma alarak bu can sıkan durumdan kurtulabilirsiniz. Bunu yapmaksa oldukça kolay.

iPhone’un Ayarlar uygulamasını açarak Genel sekmesine geçin ve ardından Klavye seçeneğine dokunun. Sonraki ekradan Klavyeler‘e basın ve ardından cihazınızda yüklü olan klavyeleri karşınızda göreceksiniz.

Üçüncü Parti Klavyeyi Varsayılan Yapmak

Şimdi sağ yukarıdan Düzenle butonuna dokunarak ismi iPhone’da kullandığınız dile göre değişen orijinal klavyeyi kaldırın. Türkçe veya English gibi. Bunu Düzenle dedikten sonra yanında çıkacak kırmızı buton ile yapıyoruz.

Üçüncü Parti Klavyeyi Varsayılan Yapmak

Türkçe klavyeyi kaldırdıktan sonra artık her klavyeye eriştiğinizde indirmiş olduğunuz ve büyük bir ihtimalle hep kullanmak istediğiniz klavye uygulaması karşınıza çıkacak. Böylece orijinal ile stok arasında sürekli seçim yapmak zorunda kalmamış olacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

Eğer siz de bu yazımızı faydalı bulduysanız yorum bırakmayı unutmayın. Daha fazla sorunuz için forum bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.