Kategoriler
Rehberler

Android’de MAC Adresi Nasıl Değiştirilir?

MAC Adresi Nasıl Değiştirilir?

MAC adresleri cihazları bağlı oldukları ağda ayırt etmek için kullanılır. Eğer bir kişi bağlandığı ağda tanınmadan gezinmek istiyorsa o halde MAC adresini değiştirmesi gerekir. Bunu Android’de yapmaksa oldukça kolay.

Öncelikle cihazınızdaki MAC adresini kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun için Ayarlar > Cihaz Hakkında > MAC Adresi yolunu izleyin ve görüntülemiş olduğunuz adresi bir kenara not edin.

MAC Adresi Nasıl Değiştirilir?

Daha sonraki adımlar için Root erişimine ihtiyacınız olacak. Eğer hala Android’i Root etmediyseniz şuradaki yazıya göz atabilirsiniz.

Ardından BusyBox‘ı Play Store’a giderek ücretsiz indirin. BusyBox kurulduktan sonra buradan Terminal uygulamasını yükleyin.

MAC Adresi Nasıl Değiştirilir?

Terminal uygulamasını açtığınızda “su” komutunu girerek onaylayın. Terminalin istediği erişimi verdikten sonra “busybox iplink show eth0″ yazarak onaylayın. Son adımda ise “busybox ifconfig eth0 hw ether XX:XX:XX:XX:XX:XX” komutunu ekrana girin. Onaylamadan önce XX yazan yere herhangi başka bir alternatif MAC adresini yazın.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Hepsi bu. Bu adımları uyguladıktan sonra Android’iniz artık farklı bir MAC adresine sahip olacak. Bu cihazınız için yeni bir kimlik anlamına geliyor. Eğer işlemlerin işe yarayıp yaramadığını sorgulamak istiyorsanız terminal ekranına “busybox iplink show eth0” yazarak kontrol edebilirsiniz.

Android cihazınızda MAC adresini değiştirmek için yapılabilecekler bunlar. Siz de adımları dikkatlice takip ettiğinizde MAC adresinizi çok kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Eğer yazımızı yararlı bulduysanız yorum bırakmayı unutmayın. Daha başka sorularınız için forum bölümümüzü kullanabilirsiniz.