Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iOS: Facebook Üzerinden Canlı Yayın Yapmak

Akıllı telefonlar artık yanımızda taşımış olduğumuz anlık olarak canlı yayın yapabilen küçük kameralara dönüştü. Akıllı telefon üzerinden ilk canlı yayın yapabilme imkanı sunan Periscope uygulaması ile milyonlarca kullanıcı canlı yayın yapar oldu. Periscope, sadece Twitter üzerinden canlı yayın yapabilme imkanı sunuyordu ve Twitter kullanmayanlar ile sadece canlı yayın yapma amacı ile yeni bir hesap oluşturmak istemediler. Bununla birlikte devreye Facebook girdi. Kendi uygulaması üzerinden anlık olarak canlı yayın yapma özelliğini kullanıcılarına sunan firma ile ek olarak bir uygulama ya da bir hesap oluşturmak durumunda kalmıyorsunuz. Android ya da iOS işletim sistemli akıllı telefonunuzdan canlı yayın yapmak için;

1- Telefonunuzda yüklü olan mobil Facebook uygulamasını son sürüme güncellemek ve güncellenen uygulamada “Durum Güncelle” kısmına gelerek karşınıza çıkan “Yeni Video Kaydet ve Paylaş” seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır.

live-android-screen.0.0

2- Bundan sonra ise yapacağınız canlı yayınınıza bir isim belirlemeniz ve izleyici kitlenizi seçmenizin ardından canlı yayına başlayabilirsiniz. Bu yeni başlayan uygulama şu an için sadece akıllı telefonlar üzerinden kullanılabiliyor. Maalesef bilgisayar platformuna aktarılabilmiş değil.