Kategoriler
Rehberler

Android’de Ekran Parlaklığını Düşürmek

Android’de Ekran Parlaklığını Düşürmek

Dimly isimli başarılı bir ücretsiz uygulama sayesinde Android ekranınızı daha loş hale getirerek özellikle gece kullanımlarında gözünüzü almasını önleyebilirsiniz. Uygulama yalnızca ekranınızı daha az parlak hale getirmekle kalmıyor, devamında bazı ekstra özellikler de sunmakta.

Android'de Ekran Parlaklığını Düşürmek

Örneğin, Dimly‘yi kullanarak cihazınızı tek bir sallamayla tam parlaklığa alabilirsiniz. Bunun için seçeneklerde sensör değerinin ayarlandığı bir seçenek de bulunuyor. Ayrıca basit bir zamanlayıcı ile filtre ayarlarının kendi kendine kapanmasını sağlamak bile mümkün. Uygulama içerisinde bir widget kontrolcüsü barındırıyor. Bunun sayesinde ekran filtrelerini ve ayarlarını hızlıca değiştirebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu
Android'de Ekran Parlaklığını Düşürmek

Dimly’nin bir eksik yanı ise yalnızca mavi ışık filtresine sahip olması. Uygulamada diğer başka bir renk filtresi sunulmamış. Ancak bu o kadar da büyük bir problem oluşturmayacaktır.

Dimly’den bahsettikten sonra bir de bazı Android’lerde bulunan OEM özelliğinden bahsedelim. Samsung gibi üreticilerin sık sık cihazlarında yer verdiği bu filtre ekranı siyah beyaz hale getirerek şarj tüketimini ciddi oranda düşürebiliyordu. Eğer siz de Dimly kullanmaya başladıysanız uygulamanın bu tarz filtrelerle ne kadar uyum içinde çalıştığını gözlemlediniz mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.