Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS’de Fotoğrafları Kısa Yoldan Instagram’da Paylaşma

Fotoğrafları Kısa Yoldan Instagram’da Paylaşma

Her gün milyonlarca kişinin fotoğraf paylaştığı iOS‘in en çok indirilen uygulamalarından Instagram pratikliği ve kolay kullanımı ile de dikkat çeken bir uygulama. Uygulamanın iPhone ve iPad’lerle olan uyumu ise oldukça başarılı. Zira siz de bu cihazlardan birine sahipseniz yalnızca birkaç dokunuşla cihazınızdaki fotoğrafı hızlıca Instagram’a yükleyebilirsiniz. Gelin bunun nasıl yapıldığına göz atalım.

Önce iPhone veya iPad’inizden fotoğraflarınıza erişerek yüklemek istediğiniz bir tanesini bulun ve görüntüleyin. Medyalarınızı görüntülemek için üçüncü parti bir uygulama kullanıyorsanız bunu stok Fotoğraflar uygulaması üzerinden yapmaya dikkat edin.

Fotoğrafları Kısa Yoldan Instagram'da Paylaşma

Ardından fotoğrafınız tam ekranken sol alt kısımda yer alan butonu kullanarak paylaşım seçeneklerine erişin.

Bu seçeneklerin arasından Instagram ikonunu bulacağız. İlk başta karşınıza çıkmadıysa en sağa kaydırarak daha fazla seçeneğin görüntülendiği Fazlası butonuna dokunun.

Gelecek sayfadan aşağı kaydırarak Instagram seçeneğinin karşısında bulunan butonu aktif hale getirerek ekranı onaylayın.Tüm yapmanız gereken bu.

Şimdi göndermek istediğiniz fotoğrafı cihazınızdan görüntülediğinizde paylaşım  seçeneklerinin arasında Instagram’ı da bulacaksınız. Buna dokunduğunuzda doğrudan Instagram paylaşım sayfasına gideceksiniz ve paylaşım ekranını karşınızda bulacaksınız. Bu ekrandan Paylaş butonuna bastığınızda görsel yüklenmiş olacak.

Fotoğrafları Kısa Yoldan Instagram'da Paylaşma

iOS’de iPad veya iPhone’dan Instagram fotoğrafı paylaşmanın en çabuk yolu buydu. Hem pratik olduğu gibi ayrıca zamandan kazandıran bir yöntem.