Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Düzenlenmiş Fotoğraf PC’ye Nasıl Aktarılır?

Düzenlenmiş Bir Fotoğraf PC’ye Nasıl Aktarılır?

iOS 8 ile birlikte fotoğraf düzenleme adına birçok yeni özellik iPhone ve iPad‘lerle buluşmuştu. Fotoğrafı kırpma ve açısını değiştirme gibi akıllı telefonunuzda görmekten hoşlanacağınız bu özellikler sayesinde iOS‘de fotoğraf düzenlemek daha keyifli hale geldi. Hatta artık düzenlediğiniz bir fotoğrafta hata yaptığınızı düşündüğünüzde her şeyi orijinal haline alabiliyordunuz. Her şeyi buraya kadar harika görünsede düzenlenmiş bir fotoğrafı bilgisayarınıza aktarmak istediğinizde işlerin pek de beklediğiniz gibi gitmediğini farkedersiniz. Çünkü fotoğrafın PC‘ye ya da Mac‘e yalnızca orijinal haliyle aktarılabileceği sorunu karşınıza çıkar.

Düzenlenmiş bir fotoğrafı aktarmak

iCloud hem OS X hem de Windows’dan erişilebilen bir servis. Düzenlenmiş bir fotoğrafı bilgisayarınıza göndermenin açıkçası en hızlı yolu bu. Hizmeti kullanmak içinse fotoğraf arşivinizi iCloud’a yüklemeniz yeterli. Böylece bilgisayarınızdan iCloud’a eriştiğinizde fotoğraflarınızı da bulmuş olacaksınız. Ancak burada ortaya çıkan sorun iCloud’un fotoğrafların kalitesini bir miktar düşürmesi. Eğer bundan rahatsızlık duyuyorsanız Dropbox‘ı kullanın. Çalışma şekilleri tamamen aynı olduğundan ve iOS’de bir uygulaması bulunduğundan bunu kolayca yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak
Düzenlenmiş Bir Fotoğraf PC'ye Nasıl Aktarılır?

AirPlay ise bir başka seçeneğimiz. Burada OS X işletim sistemine yani bir Mac bilgisayarına ihtiyacınız olacak. Eğer buna sahipseniz AirPlay’i kullanarak kolayca iPhone ya da iPad’inizdeki fotoğrafları Mac bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

Fotoğrafı başka bir uygulama ile kaydetmek

Eğer iCloud, Dropbox veya AirPlay kullanmak istemiyorsanız bu durumda geriye farklı bir fotoğraf uygulaması yüklemek kalıyor. iOS cihazınızdan App Store’a erişerek Snapseed veya Darkroom gibi Google ile Adobe tarafından geliştirilen iki farklı fotoğraf uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz. Her iki uygulama da fotoğraf üzerinde herhangi bir kırpma ya da değişiklik yapmadan PC’ye aktarmanıza olanak tanıyor.

Düzenlenmiş Bir Fotoğraf PC'ye Nasıl Aktarılır?

iPhone’unuzdan ya da iPad’inizden kaydettiğiniz bir fotoğrafı Mac veya PC’ye gönderirken düzenlenmiş haliyle yollamak için izlenebilecek adımlar bunlardı. Eğer siz de bu yöntemlerden memnun kaldıysanız düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Daha farklı sorularınız için yorum kısmını ve forum bölümünü kullanabilirsiniz.