Kategoriler
Rehberler

iPhone Telefonda Tıbbi Kimlik Oluşturmak

Tıbbi Kimlik Oluşturmak

Akıllı telefonlar gerçekten birçok farklı şey için kullanılabiliyor. İçerisinde barındırdığı çeşitli uygulamalar sayesinde akla gelebilecek hemen her konuya bir cevap verebiliyorlar. Formda kalmanızı sağlayan fitness uygulamalarından diyetinizi ve hatta sigara alışkanlıklarınızı kontrol altında tutmanızı sağlayan uygulamalara kadar yelpaze oldukça geniş. Ancak bunların en önemlilerinden biri de bilgilerinizin güvenle saklandığı bir yer olması. Peki ya tıbbi kimlik adında kişisel sağlık bilgilerinizin bulunabildiği hayati öneme sahip bir özelliğe ne derdiniz?

iOS 8 Beta ile hayatımıza giren Tıbbi Kimlik adında pek az bilinen ancak yeri geldiğinde hayat kurtarabilen bu özellik ile kişinin bilinçsiz bulunduğu bir durumda ona müdahele etmek isteyen birinin ya da sağlık ekiplerinin kolayca görüntüleyebildiği bir alan ile kan grubunuzdan, kilonuza ve hatta ulaşmak istediğiniz en yakın kişinin telefon numarasına kadar çok sayıda önemli veri görülebiliyor. Şimdi bunun nasıl yapıldığını görelim.

Tıbbi Kimlik Oluşturmak

1- Her iPhone ve iPad’de yer alan bu özelliğe cihazınızın ana ekranında yer alan Sağlık uygulamasından ulaşabilirsiniz. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra ekranın sağ altında bulunan Tıbbi Kimlik sekmesine geçerek Tıbbi Kimlik Yarat butonunu kullanmak bu işlemin ilk adımını oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

2- İsim ve doğum tarihi gibi açık bilgiler bu alanda listeleniyor. Ancak istenirse bir fotoğraf da yüklenebiliyor ve en doğru müdahele için varsa hastalıklar ve alerjiler hakkında notlar düşülebiliyor. Bunun devamında alerji reaksiyonları ve bunların ilaçları ile ilgili bilgiler bırakmak mümkün.

3- Ayrıca acil durumda aranacak kişinin telefon numarasını da bu alana girebilirsiniz. Son olaraksa ağırlık ve boy gibi yararlı olabilecek değerler için ekranın en altında bir alan ayrılmış.

Tıbbi Kimlik Oluşturmak

Eğer istenirse tıbbi kimliğinizi telefonunuzun ana ekranından erişime açabilirsiniz. Zira telefonda bir şifre varsa müdahele etmek isteyen kişi acil durumda aranması gereken numarayı görüntüleyemez. Eğer kişi çok hassas bir durum altındaysa en doğru müdahelenin çabucak yapılması sağlanmış olur.

iPhone’un tıbbi kimlik uygulaması hakkında bilinmesi gerekenler bunlar. Eğer siz de hassas bir  kondisyona sahipseniz böyle bir özelliği devreye sokmak her zaman hayatınızı kurtarabilir. Aklınızda olan daha başka sorularınız için yorum bırakabilir veya forum bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.