Kategoriler
Rehberler

Android ve iPhone’da Çoklu Hesap Kullanımı ve Uygulama Klonlama

Aynı anda birden fazla çevrimiçi hesaba erişmek için Android’te çoklu hesap özelliğini kullanabilirsiniz. Çift sim kartlı bir cep telefonunuz varsa veya internetteki çift hesabınızı yönetmeniz gerekiyorsa yine bu işlev işinize yarayacaktır. Size Android ve iOS’te çoklu hesap kullanımı için tasarlanan Parallel Space uygulamasını tanıtacağız.

Android ve iOS’te Çoklu Hesap Kullanımı, Uygulama Klonlama

Instagram gibi firmalarda bu tür durumları düşünüp kullanıcılara tek uygulamada çoklu hesap kullanmalarına izni veriyor. Fakat Facebook ve WhatsApp gibi gerek sosyal yaşantımızda gerek iş hayatımızda sıkça kullandığımız uygulamalar için ya çift sim kartlı telefon kullanmalı ya da ikinci bir cep telefonu taşımalıyız.

Daha önce tek bir cihaz üzerinden çeşitli çoklu hesap çalıştırma yöntemlerini gördük. Uygulamanın imzasını değiştirmek ya da uygulamayı klonlamak gibi yöntemler var. Bunların hiçbiri %100 sonuç vermiyor. Ya Google Play ile güncelleme sorunu yaşıyor ya da Android Güvenlik Sistemi’ne takılıyorlar.

Parallel Space’i kullanarak WhatsApp, Facebook ve hatta Uber gibi telefonunuzda yüklü herhangi bir uygulamanın iki farklı örneğini çalıştırabilirsiniz. Böylece root erişimi olmadan bir uygulamadan iki tane çalıştırabileceksiniz. En önemli avantajı ise; 

  • Aynı anda birden fazla sosyal ağ veya oyun hesaplarına giriş sağlar. Hemen hemen bütün uygulamaları ve oyunları desteklemektedir. 
İlginizi Çekebilir:  iPhone 13s / iPhone 14 modelleri, fiyatı, teknik özellikleri
Android ve iOS'te Çoklu Hesap Kullanımı, Uygulama Klonlama

1- İlk önce buraya tıklayarak Google Play’den uygulamayı indirin.

Android ve iOS'te Çoklu Hesap Kullanımı, Uygulama Klonlama

       

2- Girişteki öğreticiyi geçerek “Başlat” butonuna dokunun.

Android ve iOS'te Çoklu Hesap Kullanımı, Uygulama Klonlama

3- Bundan sonra bir pencere açılacak, bu pencerede istediğiniz uygulamayı seçerek uygulamanızı klonlayın.

3

4- Klonladığınız uygulamayı açın.

Android'de Çoklu Hesap Kullanımı

5- Açılırken uygulama birkaç işlemden geçecek.

Android'de Çoklu Hesap Kullanımı

6- İşte uygulama açıldı. Artık cihazınızda diğer kurulu uygulamalardan tamamen bağımsız çalışacaktır.

Android'de Çoklu Hesap Kullanımı

7- Ek olarak programa izinsiz girişleri engellemek için uygulamanın kendi menüsünden desen kilidi ekleyebilirsiniz.

8- Uygulamayı daha verimli kullanabilmek için birkaç ipucu:

  • İzinler: Uygulamanın konum izni reddedilirse, o zaman Parallel Space içerisindeki bazı uygulamalardan arkadaşlarınıza konumunuzu gönderemezsiniz.
  • Parallel Space bellek, pil ve ağ trafiği kendi içerisinde çalışan çeşitli uygulamaların verilerini tutar. Bunlar Parallel Space Kontrol Merkezi’ndeki Depolama veya Görev Yöneticisi’nde kontrol edilebilir.
  • Parallel Space ile bazı belirli uygulamalara giriş yapmaya çalışırken, ana hesaptan farklı bir telefon numarası girilmesi gerekebilir. Aynı telefon numarasına sahip olan hesapların aynı anda çevrimiçi olamayacağını unutmayın.