Kategoriler
Rehberler

Android ve iOS’de Nabız Ölçme Uygulaması

Telefonla nabız nasıl ölçülür?

Akıllı telefon ve giyilebilir cihazların hızlı yükselişi ile sağlığımız emin ellerde. Bu cihazların içerisinde bulunan sensörler ile anlık olarak kaç adım attığımızı, kaç kalori verdiğimizi, kalp atış hızımızı görebiliyoruz. Üstelik bu ölçümleri yaptırmak için ek bir ücret de ödemiyoruz. Gelişen teknoloji ile akıllı telefon ve giyilebilir cihazlardaki sensörlerin kullanımı da tarihe karışacak gibi. Android ve iOS ile çalışan akıllı telefonlar için geliştirilen Instant Heart Rate uygulaması ile kan basıncınızı anlık olarak ölçebilirsiniz. Kan basıncınızı ölçmek için sadece akıllı telefonunuzun arka kamerasını kullanmanız yeterli.

İlginizi Çekebilir:  2022'nin en iyi iPhone ve iPad video düzenleme uygulamaları

10 saniyede gerçeğe yakın sonuçlara ulaşın

Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz olarak sunulan Instant Heart Rate uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra dilerseniz Facebook ya da Google hesabınız ile uygulamada kendi profilinizi oluşturabilirsiniz ya da dilerseniz profil oluşturmadan uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Screenshot_2016-06-14-22-32-06

Uygulamada profilinizi oluşturduktan sonra ise işaret parmağınızı telefonunuzun arka kamerasına yerleştirin ve hafifçe bastırın. Parmağınızda oluşan kan basıncını uygulama telefonunuzun kamerası üzerinden kontrol edip 10 saniyelik bir ölçümün ardından ise sonucu gösteriyor. Uygulamanın Türkçe versiyonu yok sadece İngilizce olarak kullanılabiliyor.

Screenshot_2016-06-14-22-32-35