Kategoriler
Rehberler

iTunes Hata 14 Hatasının Çözümü Nedir?

iTunes Hata 14 Nasıl Giderilir?

iOS 10 nihayet tanıtıldı. Yeni işletim sistemi birçok yeni özellik ve bunların yanında iyileştirilmiş bir arayüz tasarımıyla geliyor. iOS deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak bu yeni sürüm ile Apple Music baştan tasarlanırken, Siri, Fotoğraflar ve Mesajlar gibi sık kullanılan uygulamalar da elden geçirilmiş. Bu da yeni iOS ekosisteminin daha iyi görünmesini sağlamış.

iOS 10 Beta ise şuan da yıllık 99 dolar abonelikle OS geliştirici programına katılmış kimseler için yüklenebilir halde. Ancak görülüyor ki bazı kullanıcılar bilgisayarlarında “Hata 14” denilen bir uyarı alıyorlar.

Sorun kullanıcılar yeni işletim sistemine yükseltme yapıyorken aynı anda bir yedeği geri yüklemeye çalıştıklarında ortaya çıkıyor. Bu işlem iOS 9’a kadar mümkündü ancak görünen o ki iOS 10 ile kaldırılmış.

Şimdi iPad ve iPhone’lar da bu sorunu çözmek için ne yapılması gerekiyor hep beraber görelim.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?

1- Her şeyden önce cihazınızın bir yedeğini alın ve ardından iOS’un tam sürümle çıkmış son versiyonu 9.3.2’ye temiz bir geri yükleme yapın.

2- 9.3.2 yüklemesi tamamlandıktan sonra henüz eldeki yedeği yüklemeyin. Apple Developer Center‘dan indirmiş olduğunuz IPSW dosyalarını kullanarak iOS 10’un temiz bir geri yüklemesini yapın. Bunun için en güncel Xcode sürümüne yani Xcode 8‘e sahip olmanız gerekiyor.

3- iOS 10’da kurulduysa şimdi cihazınızın daha önce almış olduğunuz bir yedeğini yükleyebilirsiniz.

4- Eğer sorun devam ediyorsa USB kablonuzun düzgün bir biçimde çalıştığından emin olun. Eğer mümkünse farklı bir kablo deneyerek sorunun giderildiğinden emin olun.

Tüm yapmanız gerekenler bunlar. İşletim sisteminizin temiz bir geri yüklemesinin ardından iOS 10’u baştan yüklemek bu sorunun en yaygın çözümüdür. Umarız, bu adımları kullanarak siz de sorununuza bir çözüm bulabilirsiniz.