Kategoriler
Konular

Akıllı Telefondan Nasıl Kargo Gönderebilirim?

1

Akıllı Telefondan Nasıl Kargo Gönderilir?

Bundan birkaç sene öncesinde hayal bile edemezken, günümüzde akıllı telefonlar sayesinde yapmamız gereken çoğu işin üstesinden gelebiliyoruz. Örneğin; istediğimiz bir ürünün fiyatını araştırıp, dakikalar içinde sipariş verebiliyoruz. Onlarca yere telefon ederek alabileceğimiz bilgileri tek bir ekranda görüp tatillerimize, uçak biletlerimize karar verebiliyoruz ve zaman kazanabiliyoruz. Hizmet sağlayıcıların akıllı telefonlar için geliştirdiği mobil uygulamaların bu yönde insan hayatına kattığı değer oldukça fazla.

Çağımız aynı zamanda bize akıllı telefondan kargo gönderme konusunda da büyük kolaylıklar sağlıyor. Bir düşünün; artık size en yakın kargo şubesinin telefonunu araştırmadan, telefon edip kurye çağırmadan veya şubeye gitmeden sadece birkaç tıklama ile kargonuzun adresinizden alınmasını sağlayabilirsiniz. İşte biraz önce bahsettiğimiz hayat kolaylaştıran mobil uygulamalardan biri de MNG Kargo Mobil Uygulaması. Telefonunuz Android işletim sistemine sahipse buraya, iOS işletim sistemine sahipse buraya tıklayarak MNG Kargo Mobil Uygulaması’nı indirebilirsiniz.

MNG Kargo Mobil Uygulaması, kolay kullanımı ve esnekliği ile günümüzde “akıllı telefondan nasıl kargo gönderebilirim?” sorusuna verilecek en iyi cevap olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamayı yükleyerek akıllı telefondan adrese kurye çağırma, akıllı telefondan kargo takibi yapma, akıllı telefondan taşıma ücreti hesaplama ve daha birçok konuda hayatınıza yenilikler kazandıracağınızı ilk dakikadan hissetmeye başlayacaksınız. MNG Kargo Mobil Uygulaması aynı zamanda en iyi mobil kargo uygulaması olarak da altını çizebileceğimiz bir görünüme sahip. Hoşgeldiniz ekranı sizi kolay şekilde erişilebilen KURYE ÇAĞIR ve KARGOM NEREDE? seçenekleri ile karşılıyor. Ayrıca diğer tüm özelliklere erişebileceğiniz MENÜ de sol üst köşeye konumlandırılıyor.

Akıllı telefondan kargo gönderme konusunda kısa zamanda vazgeçilmeziniz haline gelecek olan MNG Kargo Mobil Uygulaması’nı kullanabilmek için öncelikle üye olmanız gerekiyor. Daha önceden bir üyeliğiniz varsa doğrudan giriş yapabilirsiniz. Üyelik, kurye çağırma sırasında her seferinde adres ve telefon verme gibi süreçleri aşmayı sağlıyor. MNG Kargo Mobil Uygulaması üzerinden yapılan talepler, diğer tüm taleplerde olduğu gibi hassasiyetle takip ediliyor.

3

Üyelik bilgilerini sisteme tanımladıktan sonra artık akıllı telefondan kargo gönderme ve akıllı telefondan kurye çağırma işlemlerine bir adım daha yaklaştınız demektir. Sistemin hatasız bir şekilde işlemesi için her alanı net bir şekilde doldurmalısınız. Ayrıca burada fotoğrafınızı ekleyebileceğiniz bir alana da yer verilmiş. Dilerseniz galeriden, dilerseniz de sıcağı sıcağına çekerek fotoğrafınızı ekleyebilirsiniz. Ayrıca SMS doğrulaması yapmanız da gerekiyor.

Telefon numaranızı yazın ve SMS Şifresi Gönder düğmesine tıklayın. “Sms doğrulama kodu başarıyla gönderildi.” uyarısından sonra doğrulama kodu akıllı telefonunuza ulaşmış olacak.

5

Akıllı telefondan kargo göndermek ve akıllı telefondan kurye çağırmak MNG Kargo Mobil Uygulaması ile sandığınızdan çok daha kolay. Gelen SMS Doğrulama Kodu’nu da doldurduğumuz forma ekliyoruz.

6

Şehir, İlçe / Semt, Adres ve Bina No gibi önemli bilgileri de girdikten sonra Haritada Göster düğmesine basarak adresimizin sistem tarafından algılanıp algılanmadığına bakıyoruz. Sonrasında MNG Kargo Mobil Uygulaması’na giriş için şifremizi belirliyoruz. E-posta adresimizi yazıp kullanıcı koşulları sözleşmesini kabul ediyoruz ve ÜYE OL diyerek üyelik aşamasının sonuna geliyoruz. Akıllı telefondan kargo gönderme ve akıllı telefondan kurye çağırma işlemlerine artık tam anlamıyla hazırız.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?
7

Ana ekrana dönerek KURYE ÇAĞIR dediğimizde, göndericiye yani bize ait olan ve biraz önce kaydettiğimiz adres ve telefon bilgileri otomatik olarak karşımıza geliyor. Buradan eğer gerekliyse yeni adres (iş veya okul için olabilir) tanımlamaları yapılabiliyor. Akıllı telefondan kurye çağırma gerçekleştiğinde kuryenin ihtiyaç duyabileceği alıcı ve paket bilgisini bu ekrandan girmemiz isteniyor. İlk olarak adresi giriyoruz. Böylece paketi veya dosyayı kuryeye teslim ederken geçen zaman en aza indirgeniyor.

8

Alıcı için de ihtiyaç duyulabilecek tüm bilgileri tanımlıyoruz. Üyelik aşamasında bizden istenen isim, adres ve telefon bilgilerini benzer şekilde alıcı için de giriyoruz. Böylece akıllı telefondan kargo gönderimi için kuryenin ihtiyaç duyabileceği tüm iletişim bilgileri tamamlanmış oluyor.

9

Devamında GÖNDERİ BİLGİLERİ kısmına geliyoruz. Burada gönderi türünü Dosya veya Paket olarak seçiyoruz. Her alanda doğru tanımlamalar yapmak size hız olarak geri dönecektir. Dosya olarak işaretleyip Paket teslim etmeye kalkarsanız size gelen kuryeyi araç ve kişi sayısı olarak sıkıntıya sokabilirsiniz. Evrak ve 0.5 kg’dan hafif olan tüm gönderileri Dosya olarak seçebilirsiniz. 0.5 kg’dan ağır olan tüm gönderiler de Paket kategorisine giriyor. Devamında adresinizden alınacağı tarihi, paket enini, boyunu, yüksekliğini, ağırlığını ve adedini girmeniz isteniyor. Devamında EK HİZMETLER karşımıza geliyor. Burada Adrese Teslim, Şubede Teslim seçenekleri seçilebiliyor. Ayrıca SMS Bilgilendirme seçenekleri arasında Alıcıya SMS gönderilsin ve Teslimatta SMS istiyorum seçenekleri seçilebiliyor. Girdiğiniz tüm veriler ve seçimleriniz doğrultusunda fiyat oluşturuluyor.

10

Formun sonunda ise ÖDEME ŞEKİLLERİ yer alıyor. Öncelikle Gönderici Ödemeli veya Alıcı Ödemeli seçimini yapmalısınız. Ayrıca Ödeme Şekli de Nakit veya Kredi Kartı olarak seçilebiliyor. Nakit veya Kredi Kartı seçiminize göre Alıcı veya Gönderici ödemesini kapıya gelen kuryeye yapıyor. KURYE ÇAĞIR düğmesine basmanızla birlikte fiyat hesaplaması ve onaylama ekranına gidiliyor.

11

Son ekranda fiyat karşımıza geliyor. Ayrıca gönderimizin yapacağı yolculuğu harita üzerinde görebiliyoruz. Fiyat, seçimlerimize göre oluşturulduğundan dilerseniz bir önceki ekrana dönerek ek hizmet alabilir veya istemediğiniz hizmetleri iptal edebilirsiniz. Oluşturulan toplam fiyatın dökümünü ayrıntılı bir şekilde henüz kurye çağırmadan inceleyebiliyorsunuz. Üstelik MNG Kargo Mobil Uygulaması şubeden gerçekleştireceğiniz gönderilere göre çok daha cazip fiyatlar sunuyor. Eğer her şey tamamsa akıllı telefondan kurye çağırmak ve kargo göndermek için birkaç dokunuşa daha ihtiyaç var. Bunun için turuncu renkli ve kurye simgeli yuvarlak düğmeye basıyoruz.

Karşımıza gelen son onay kutusuna da onayı verdikten sonra akıllı telefondan kurye çağırma işlemini başarıyla tamamladık demektir. MNG Kargo Mobil Uygulaması’nda gönderim yapılan tüm adresler kaydedildiği için sonrasındaki işlemlerde çok daha hızlı ilerlemek mümkün hale geliyor. Yani adresleri sadece gönderim yaparken bir kereye mahsus uygulamaya tanımlamanız yeterli oluyor. Eğer yakınlarınızın da akıllı telefondan kargo gönderme konusunda desteğe ihtiyacı varsa onları MNG Kargo Mobil Uygulaması ile tanıştırabilirsiniz.

MNG Kargo Mobil Uygulaması’nı telefonunuz Android işletim sistemine sahipse buraya, iOS işletim sistemine sahipse buraya tıklayarak indirebilirsiniz.