Kategoriler
Haberler

Galaxy J7 Android 6.0.1’e Kavuştu, A3 İçinse Yolda

Galaxy J7 Android 6.0.1’e Kavuştu

Samsung’un bütçeyi sarsmayacak ve hatrı sayılır düzeyde performans sunacak modellerini bir arada topladığı J serisi bu özellikleriyle birçok ülkede en çok satılan akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Cihaz ilk kez geçtiğimiz yıl Çin’de satışa çıkmış ve burada gördüğü büyük ilginin ardından hızlıca diğer ülkeler için de piyasaya sunulmuştu. Galaxy J7 farklı ülkelerde farklı donanım özellikleriyle satışa çıksada aralarında pek fazla performans farkı bulunmuyor. Model ülkemizde Exynos 7580 sekiz çekirdekli işlemci, 1.5GB RAM ve Android 5.1 Lollipop ile göründü. Ancak şimdi Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemine sahip olmak üzere.

Galaxy J7 için yayınlanan güncellemenin boyutu tam olarak 1.04 GB. Beraberindeyse Doze modu, gelişmiş uygulama izinleri, daha iyi batarya verimliliği, genel performans ve Samsung‘un bilinen en yeni TouchWiz arayüzü geliyor.

Galaxy J7 Android 6.0.1'e Kavuştu

Güncelleme yavaş yavaş dağıtılmaya başlarken, ilk kez Rusya için indirilmeye sunuldu. Güncellemenin yol haritası hakkında henüz net bir bilgi paylaşılmış değil ve bu nedenle ülkemizde hangi tarihte yayınlanacak kestirmesi güç ancak bunun fazla uzun sürmeyeceği ortada.

Android 6.0.1 Marshmallow’un J7’lere gelmesiyle birlikte gözler A3 modeline çevrildi. Görünen o ki Samsung’un A3 için de bir güncelleme yayınlaması artık çok daha olası.

Eğer güncellemeyi beklemek istemiyor ve ilk elden test etmek istiyorsanız, buradan SamMobile Firmware sayfasına gidebilir ve en güncel paketi Odin ile cihazınıza yükleyebilirsiniz.