Kategoriler
Rehberler

iOS 10: Dosya Bildirimlerini 3D Touch ile Görüntülemek

Dosya Bildirimlerini 3D Touch ile Görüntülemek

Eğer iOS 9‘da 3D Touch‘ın oldukça etkileyici işler başardığını düşünüyorsanız, iOS 10 ile bunun birkaç adım daha ileriye taşındığını söyleyebiliriz. Apple‘ın güncellenmiş mobil işletim sistemi iOS 10 ile artık 3D Touch kendine daha farklı fonksiyonlarda yer buluyor. Bunlardan biri de iPhone 6s/6s Plus modellerinde kullanılabilir olacak dosya isimlerini kolayca değiştirebilme ve grup içinde yer alan uygulama bildirimlerinin bir listesini görüntüleme.

Bu sayede artık dosyayı açıp ardından bildirim alan tüm uygulamaları bir bir görüntülemeniz gerekmiyor. 3D Touch’u kullanarak o dosya içinde ne kadar bildirim alınmışsa hepsini küçük bir ekranda karşınızda bulabiliyorsunuz.
Dosya Bildirimlerini 3D Touch ile Görüntülemek

Bir diğer yeni fonksiyon olan dosyaları isimlendirmekse oldukça basit;

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

1- Öncelikle isimlendirmek istediğiniz dosya grubunun üzerine gelerek 3D Touch fonksiyonunu kullanın.

2- Bunu yaptıktan sonra şimdi her bir uygulamanın ne kadar bildirim aldığını görecek ve aynı zamanda menü üzerinde grubu isimlendirecek bir buton bulacaksınız.

3- Daha sonra yazı alanına grubun yeni ismini girebilir ve ardından basit bir şekilde onaylayabilirsiniz. Home tuşuna basarak düzenleme modundan çıkın.

iOS 10 şuanda geliştirici betasını yaşıyor. Herkese açık olan beta ise Temmuz‘da başlayacak. Eğer Apple geliştirici hesabına sahipseniz iOS 10’u şimdi yüklemeye başlayabilirsiniz. Ancak geliştirici hesabına sahip olmayanlar için şurada akıllıca bir yöntemi paylaşmıştık. Dilerseniz bu yöntem ile iOS 10’a geliştirici hesabı olmadan da sahip olabilirsiniz.