Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Uygulama Simgelerini Değiştirmek

Çok sevdiğiniz bir Android uygulaması var. Kullanımı oldukça kolay, başarılı özelliklere ev sahipliği yapıyor ve uygulamayı çalıştırdığınızda gerçek anlamda mutlu oluyorsunuz. Peki bu uygulamanın simgesini (ikonunu) sevmiyor ve değiştirmek istiyorsanız nasıl bir yol izlemeniz gerekecek? Android’de uygulama simgelerini değiştirmek için kullanabileceğiniz başarılı bir uygulamayı tanıtacağız.

Android’de Uygulama Simgelerini Değiştirmek

Aslında yapmanız gereken tek şey Google Play mağazasından Awesome Icons uygulamasını akıllı telefonunuza yüklemek. Uygulamanın işlevi oldukça basit, bir kısayol oluşturucu ile birlikteyiz. Bir uygulama, simge ve etiket seçiyorsunuz; Awesome Icons sizin için ana ekranda yeni kısayol oluşturuyor. Bu kısayolu ana ekranda dilediğiniz konuma sürükleyebiliyor ya da herhangi bir klasöre aktarabiliyorsunuz.

Android'de Uygulama Simgelerini Değiştirmek

Uygulamayı çalıştırdığınızda cihazınızda kurulu olan uygulamaların listesini göreceksiniz. Her uygulamanın altında ise alternatif olarak yararlanılabilecek simgeler bulunmakta. Bunlardan herhangi birisine dokunduğunuzda kısayol oluşturma ekranı açılıyor. Dilerseniz uygulamanın varsayılan adı yerine farklı bir isim kullanabilirsiniz. Dilediğiniz seçimleri gerçekleştirdikten sonra “OK” butonuna dokunun, uygulamanın yeni kısayolu Android ana ekranındaki yerini alacaktır.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü