Kategoriler
Konular

Akıllı Telefondan Kargo Fiyat Hesaplaması Nasıl Yapılır?

1

Akıllı Telefondan Kargo Fiyat Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz günlerde sizlerle “Akıllı telefondan nasıl kargo gönderebilirim?” konulu faydalı bir makale paylaşmıştık. Makaleye buraya tıklayarak erişebilirsiniz. Yeni makalemizde ise, “Akıllı Telefondan Kargo Fiyat Hesaplaması Nasıl Yapılır?” sorusuna değiniyoruz. Bildiğiniz gibi kargonuzun tutacağı fiyatı belirleyen birçok farklı dinamik var. Bunları göndericinin ve alıcının bulunduğu konumlar, teslimat şekli, dosyanın veya paketin fiziksel özellikleri ayrıca gönderici veya alıcı için teslimata dair SMS ile haber verilmesi gibi temel noktalar belirliyor. Eğer siz de gönderim öncesi kargonuzun ne kadar tutacağını hesaplamak istiyorsanız Android, hem de iOS platformunda kullanılabilen MNG Kargo Mobil Uygulaması ile bu işlemi yerinizden kalkmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Ek olarak fiyat hesaplaması yaparken MNG Kargo Mobil Uygulaması’nın size özel sunacağı indirimli tekliflerinden de yararlanmanız mümkün. Yapmanız gerekenler son derece basit. Tüm işlemler tamamlandığında ve onay verdiğinizde kurye kapınıza kadar gelerek dosyanızı veya paketinizi sizden teslim alıyor. İlk olarak MNG Kargo Mobil Uygulaması’nı akıllı telefonumuza indirerek işe koyuluyoruz. MNG Kargo Mobil Uygulaması’nı telefonunuz Android işletim sistemine sahipse buraya, iOS işletim sistemine sahipse buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

MNG Mobil Kargo Uygulaması’nı ilk kez kullanacaksanız kişisel bilgilerinizi ve adresinizi içeren üyelik adımlarını tamamlamanız gerekecek. Böylece adresinizden yapılacak dosya ve paket alımlarında her seferinde isim, telefon ve adres gibi bilgileri vermek zorunda kalmayıp, akıllı telefondan kurye çağırma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebileceksiniz. MNG Kargo Mobil Uygulaması’na daha önce üye olduğunuzu varsayarak, doğrudan akıllı telefondan kargo fiyat hesaplaması adımına doğru ilerliyoruz. Dilerseniz üyelik adımlarının detaylı anlatımı konusunda buradaki makalemize göz atabilirsiniz.

2

Ana ekran üzerinden KURYE ÇAĞIR kısmına girdiğimizde kendimize ait bilgiler karşımıza getiriliyor. Burada ayrıca önceden gönderim yapmış olduğumuz adresleri de görebiliyoruz. Yeni bir adresi kaydetmek oldukça basit. Gönderici ve alıcı adreslerinin hatasız olması önemli çünkü bu kargonuzun hem fiyatını, hem de teslim süresini olumlu etkileyecektir. Akıllı telefondan kargo fiyat hesaplaması için gönderi yapacağımız yeni kişinin adresini giriyoruz. Devamında göndereceğimiz dosyanın veya paketin fiziksel özelliklerini tanımlayacağımız GÖNDERİ BİLGİLERİ alanı karşımıza getiriliyor.

3

GÖNDERİ BİLGİLERİ kısmında ilk etapta gönderi türünü seçmemiz isteniyor. Burada DOSYA ve PAKET ayrımını nasıl yapmanız gerektiği de belirtilmiş. Ağırlığı 0 – 0.5 kg olan evrak içeriği DOSYA kategorisine alınıyor. PAKET ise ağırlığı 0.5 kg üzerindeki tüm gönderileri kapsıyor. DOSYA veya PAKET fark etmeksizin yapacağınız seçimden sonra ilk olarak hangi tarihte kuryenin size gelmesini istediğiniz soruluyor. Bulunduğunuz günden başlayarak bir haftaya kadar daha ileri bir tarihi de seçebilirsiniz. Farklı olarak PAKET seçmeniz durumunda ise yani 0.5 kg’dan daha ağır bir gönderiniz varsa En, Boy, Yükseklik, Ağırlık ve Adet bilgilerini de tanımlamanız gerekiyor. MNG Kargo Mobil Uygulaması’nda verilecek fiyat teklifi bu bilgiler doğrultusunda oluşturulacağı için doğru girmeniz önemli. Akıllı telefondan kargo fiyat hesaplaması için bir sonraki adım olan EK HİZMETLER’e geliyoruz.

4

Akıllı telefondan kargo fiyat hesaplaması yaparken mümkün olabildiğince tasarruflu bir gönderim yapmanızı sağladığı için MNG Mobil Kargo Uygulaması’nın piyasadaki tüm benzerlerinden daha ayrıcalıklı olduğunu söylemek gerekiyor. Uygulama içindeki EK HİZMETLER kısmına gelince bunun anlamını daha iyi anlıyorsunuz. EK HİZMETLER içinden Teslim Şekli kısmında Adrese Teslim ve Şubede Teslim seçebiliyorsunuz. Bu seçimin fiyatlandırmaya etkisi var. Ek olarak Alıcıya SMS Gönderilsin seçeneği ile alıcının bilgilendirilmesini ve Teslimatta SMS İstiyorum seçeneği ile de teslim sonrasında kısa mesajla kendinizin bilgilendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Yine bu seçenekler, toplam rakam üzerinde çok da fazla etkisi olmayan fakat önemli gönderileriniz için fayda sağlayacak bir seçenek olarak göze çarpıyor. Fiyat teklifinin sunulacağı son ekrana gelmeden önce ÖDEME ŞEKİLLERİ kısmını da isteğimiz doğrultusunda dolduruyoruz. Burada ödemenin Gönderici veya Alıcı tarafından yapılacağı ve Ödeme Şekli belirlenebiliyor. Hem alıcının, hem de göndericinin nakit haricinde kredi kartı ile kapıda ödeyebilmesi kolaylığı da var. KURYE ÇAĞIR diyerek akıllı telefondan kargo fiyat hesaplaması yapılan ekrana geliyoruz.

5

Akıllı telefondan kargo fiyat hesaplaması adımlarını başarıyla gerçekleştirdik. Karşımıza getirilen fiyatı ve MNG Kargo Mobil Uygulaması ile verilen indirimli fiyatı görebilir, paketinizin yapacağı yolculuğu harita üzerinden inceleyebilirsiniz. Dilerseniz fiyat teklifinin dökümüne de haritanın alt kısmına doğru inerek ulaşabilirsiniz. Size özel en indirimli fiyatı aldığınıza göre kargonuzu MNG kalitesine teslim etmeye hazırsınız demektir.

MNG Kargo Mobil Uygulaması’nı telefonunuz Android işletim sistemine sahipse buraya, iOS işletim sistemine sahipse buraya tıklayarak indirebilirsiniz.