Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Mobil Veriyi Otomatik Kapatıp Açma

Mobil Veriyi Otomatik Kapatıp Açma

Tasarruf kelimesi, hayatımızın her anında olduğu gibi akıllı telefonlar için de büyük önem arz ediyor. Mobil verinizi ve pilinizi tasarruflu bir şekilde kullanmanız gerektiğinden sürekli olarak bahsediyoruz. Şimdi bahsedeceğimiz uygulama işte tam da bunu destekleyen türden. Kullanmayacağınız zamanlarda hem mobil veriyi otomatik kapatıp açma yaparak internet paketinizi koruyor, hem de pilinizin azalmasını engelliyor. Mesela uyuduğunuz saatte mobil verinin tamamen devre dışı kalmasını sağlayabilir, sabah otomatik olarak açılış saatini belirleyebilirsiniz. Android için geliştirilen Mobile Data Manager bu iş için biçilmiş kaftan. Son derece basit ve pratik. Mobil veriyi otomatik kapatıp açma yapan bu uygulamayı indirmek için şu bağlantıya tıklamanız yeterli.

Screenshot_2016-06-23-23-37-52

Mobil veriyi otomatik kapatıp açma yapmayı sağlayan Mobile Data Manager’in tüm özellikleri tek bir ekrandan yönetiliyor. Karşımıza gelen ilk seçenek olan Mobile data ile mobil internetimizi açıp kapatabiliyoruz. Asıl mobil veriyi otomatik kapatıp açma yapan kısım ise Set schedule olarak adlandırılıyor. Seçeneğe tıkladığınızda alt taraftaki Turn ON time ve Turn OFF time aktif hale geliyor. Turn ON time mobil verinin aktifleştirilme zamanını, Turn OFF time da kapatılma zamanını tanımlamanızı sağlıyor. Aslında ön tanımlı ayarlar bile birçok çalışan kişi için yeterli görünüyor.

İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek
Screenshot_2016-06-23-23-38-01

Mobil veriyi otomatik kapatıp açma saatlerini elbette isteğiniz doğrultusunda belirleyebilmeniz mümkün. Bunun için Turn ON time ve Turn OFF time seçeneklerine tıklamanız yeterli. Böylece Android işletim sistemli akıllı telefonlarınızda hem internet paketi, hem de pil kullanımı tasarrufu yapabilirsiniz.