Kategoriler
Konular

İnternet Hızınızı Artıracak Beş iPhone Uygulaması

İnternet Hızınızı Artıracak Beş iPhone Uygulaması

Hepimizin bildiği gibi dünyada internet kullanıcılarının sayısı her geçen gün artıyor ve bu hem internet bant genişliğini yavaşlatırken hem de hızlı interneti daha pahalı yapıyor. Ancak bu karmaşanın içinde iOS bize birbirinden başarılı çeşitli ücretsiz uygulamalar sunarak iPhone’larda internet bağlantımızı daha optimize hale getirmemize yardımcı oluyor. Böylelikle elimizdeki bant genişliğinden maksimum düzeyde faydalanarak daha hızlı bir şekilde internete bağlanmak mümkün hale geliyor. Şimdi bu uygulamaları teker teker görelim.

Aşağıdaki uygulamalar internet hızınızı en üst düzeyde tutmak için farklı yöntemler uyguluyorlar. Bazıları kotanızı minimum seviyede harcamanıza yardım ederek internette daha uzun sure yüksek hızlarda dolaşmanızı sağlarken bazıları cihazınızın mevcut bant genişliğinden daha iyi şekilde yararlanmasını sağlıyor.

1- Download Accelerator

İnternet Hızınızı Artıracak 5 iPhone Uygulaması

Download Accelerator isimli ücretsiz uygulama gelişmiş bir indirme yöneticisi ile geliyor. Uygulama aynı anda birden fazla dosyayı indirmenize imkan sağlarken bunu internet bant genişliğinden daha iyi oranda faydalanarak daha yüksek hızlarda yapıyor. Eğer dosya indirme hızlarınızdan memnun değilseniz bu uygulama aradığınız çözüm olabilir.

2- VPN in Touch

İnternet Hızınızı Artıracak 5 iPhone Uygulaması

VPN in Touch oldukça hafif ve hızlı bir VPN hizmeti. Bu uygulama her ne kadar cihazınızın internet bağlantı hızını artıracak herhangi bir fonksiyon ile gelmiyor olsa da girdiğiniz sayfalardaki reklamları engelleyerek sayfanın yüklenme hızını belirgin oranda artırıyor ve dolaylıda olsa internette daha hızlı bir biçimde dolaşmanızı sağlıyor. Dahası ise yanında veri tüketimini kısan özellikler ile geliyor olması. Hem VPN kullanıp hem de internette daha hızlı dolaşmak istiyorsanız VPN in Touch aradığınız uygulamanın olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Android için ücretsiz sahte konum uygulamaları

3- Fing – Network Scanner

İnternet Hızınızı Artıracak 5 iPhone Uygulaması

Fing – Network Scanner yalnızca tek bir özelliği ile diğer uygulamalardan büyük oranda ayrılıyor. Yalnızca birkaç saniye içinde hangi cihazların sizin ağınızda bağlı olduklarını ekranınızda görebilir ve bunları yönetebilirsiniz. Uygulama bağlı olan cihazların MAC adresinden üretici markalarına kadar görüntüleme alabiliyor. Böylelikle ağınızda bağlı olan yabancı cihazlardan tek bir dokunuşla kurtulabiliyorsunuz. Bağlantı hızınızda beklemediğiniz düşüşler yaşıyorsanız bu uygulama buna bir çözüm olabilir.

4- Antenna Booster

İnternet Hızınızı Artıracak 5 iPhone Uygulaması

İnternet hızı doğrudan cihazınızın sinyal kalitesi ile alakalıdır ve Antenna Booster’da tam olarak bu amaçla geliştirilmiş bir uygulama. Bu uygulamayı iPhone’unuzda kullanarak en yakınınızdaki baz istasyonlarını görebilir ve bunlarla aranızdaki sinyal gücünü test edebilirsiniz. Ardından Antenna Booster’ın bağlantı kalitesini artıran özelliğini devreye alarak daha güçlü bir sinyal ve daha yüksek bir hücresel bağlantı hızına sahip olabilirsiniz.

5- Neumob – Internet Booster

İnternet Hızınızı Artıracak 5 iPhone Uygulaması

Neumob cihazınızdaki uygulamaların mevcut internet bağlantısından (Wi-Fi, 2G, 3G, 4.5G) daha iyi şekilde yararlanmasını sağlıyor. Neumob mobil internet hızınızı gerçekten artıran sayılı uygulamalardan biri. Kendisi bunun için WAN hızlandırma teknolojisini kullanıyor ve bununla çoğu zaman olumlu sonuçlar veriyor. Uygulamanın beraberinde sunduğu IP değiştirme gibi çeşitli özellikleri de mevcut.

Bu yazımızda internet hızınızı artırabileceğiniz en iyi iPhone uygulamalarına yer verdik. Bunları kullanarak dolaylı ya da doğrudan telefonunuzun internette dolaşma hızını daha iyi hale getirebilir böylece internette sörf yaparken sıkıcı bekleme sürelerinden kurturabilirsiniz. Eğer bu listeye eklemek istediğiniz herhangi bir uygulama varsa yorum kısmında paylaşmayı unutmayın.