Kategoriler
Rehberler

PlayStation 4’ü Telefondan Yönetmek

PlayStation 4’ü Telefondan Yönetmek

Sony‘nin resmi PlayStation uygulaması hem Android hem de iPhone‘lar için indirilebiliyor ve kendisi elinizdeki akıllı telefondan PS4’e tam anlamıyla hükmetmenizi sağlıyor. Siz de PlayStation uygulamasını kullanarak telefonunuzu PS4 için bir klavye haline dönüştürebilir veya konsolunuzdaki medyaları yönettiğiniz pratik bir araç olarak kullanabilirsiniz. Şimdi PlayStation 4’ü telefondan kontrol etmek için ne yapılması gerekiyor adım adım görelim.

1- Android kullanıcıları uygulamayı Google Play‘den iOS kullanıcıları ise App Store‘dan ücretsiz olarak indirilebilirler. Uygulama başta akıllı telefonlar için geliştirilmiş olsada artık iPad ve Android tabletler ile mükemmel bir şekilde çalışıyor.

2- Uygulamayı uygun bir cihaza yükledikten sonra buradan PlayStation Network hesabınızı kullanarak sisteme giriş yapın.

3- PS4 ile cihazınız aynı Wi-Fi ağına bağlıysa şimdi “PS4’e Bağlan” ya da cihazınızın diline göre “Connect to PS4” butonuna basın. Ardından “Second Screen/İkinci Ekran” özelliğini devreye sokun. Bunu yaptıktan sonra uygulama otomatik olarak konsolunuzu bulacak.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler
PlayStation 4'ü Telefondan Yönetmek

Bağlantıyı kurmak için geriye tek bir adım kalıyor.

5- Ayarlar > PlayStation®App Bağlantı Ayarları > Cihaz Ekle yolunu izleyerek karşınıza çıkan kodu uygulama ekranına yazıp cihazınızı PS4 ile eşitleyin.

Hepsi bu. Artık favori konsolunuzu akıllı telefonunuz üzerinden kontrol edebilir ve konsolun birçok özelliğine hakim olabilirsiniz. Örneğin, telefonunuzun ekranından tek bir tuşla PS4’ü uykuya almak gibi.

Bu özelliğin en iyi yanlarından biri de sıkıcı TV kumandası üzerinden daha fazla yazı yazmak zorunda kalmıyor olmak. Hatta bununla bazı oyunlarda cihazınızın ekranından haritayı görüntüleme gibi özel etkileşimlere girebilir ve canlı yayın akışı yaparken yayına gelen yorumları okuyabilirsiniz.

Sony’nin PlayStation uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler bunlardı. Eğer akıllı telefonunuz ile PS4’ünüz arasında daha fazla etkileşim istiyorsanız bu uygulamaya kesinlikle göz atın.