Kategoriler
Rehberler

Android’de WhatsApp’tan Sahte Konum Atma

Android’de WhatsApp’tan Sahte Konum Atma

Birisine sahte konum göndermenin türlü türlü, çeşit çeşit sebepleri olabilir. Biz bu konuda sebeplerden ziyade kısa bir şekilde Android’de WhatsApp’tan sahte konum atma işleminin nasıl olacağına değineceğiz. İlk etapta sahte konum uygulaması olarak Fake GPS Location’a ihtiyaç var. Uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Belirli zamanlarda konum değiştirme ve konum geçmişi gibi faydalı özellikleri var ve aynı zamanda reklamsız olması da önemli bir detay.

Screenshot_2016-06-27-13-09-53
Screenshot_2016-06-27-13-10-02

Android’de WhatsApp’tan sahte konum atma için uygulamayı yükledik. Öncelikle cihazımızın Geliştirici Seçenekleri‘ne girmemiz gerekiyor. Daha önceden Geliştirici Seçenekleri‘ne giriş yapmadıysanız bu menüyü bir kereliğine açmanız gerekecek. Telefonunuzun Ayarlar menüsünden Telefon hakkında kısmına gelin. Burada bulabileceğiniz Derleme numarası kısmına ardarda beş kez basın. Tekrardan Ayarlar menüsüne döndüğünüzde burada en alt tarafa doğru Geliştirici Seçenekleri menüsünü bulacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma

Android’de WhatsApp’tan sahte konum atma için Geliştici Seçenekleri menüsüne giriş yaptık. Bu menü altındaki Sahte konumlara izin ver sürgüsünü açıyoruz. Artık sahte konum uygulaması kullanıma hazır.

Screenshot_2016-06-27-13-10-35

Harita üzerinde gezinerek herhangi bir yerde imleci bırakıyoruz. Şu an yaptığımız işlemi bir ışınlanma olarak düşünebilirsiniz. Sadece Android’de WhatsApp’tan sahte konum atma için değil, diğer uygulamalardaki konumunuz da bu haritadaki görünen şekli ile çıkacak.

Screenshot_2016-06-27-13-12-14

Android’de WhatsApp’tan sahte konum atma işlemini başarıyla gerçekleştirdik. Her şey yolunda. Artık arkadaşlarınızı “tatile çıktım” diyerek kıskandırın veya daha farklı espirilerle makaraya sarın. Tercih sizin.