Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda VR Gözlükte Altyazılı Video / Dizi İzleme

Android: VR Gözlükte Altyazılı Video / Dizi İzleme

VR gözlükte altyazılı video ve dizi izleme işlemi sandığınız kadar zor değil. Şu an bu satırları okuduğunuza göre mutlaka VR gözlüklere ilgi duyuyorsunuz demektir. VR gözlükler için herhalde son yıllarda akıllı telefonlar için yapılmış en iyi icatlardan desek yanlış konuşmamış oluruz. Temel olarak VR gözlükler akıllı telefonunuzu saklayan bir hazeneye ve gözün ekrana odaklanabilmesini sağlayan merceklere sahip olan bir düzenek olarak düşünülebilir. Lafı fazla uzatmayalım. Android işletim sistemli akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz basit bir uygulama ile VR gözlükte altyazılı video ve dizi izleme oldukça kolaylaşıyor. Buradaki en önemli detay videoların altyazılı olarak izlenebilmesi. Her uygulamada bu destek karşımıza çıkmıyor. VR gözlükte altyazılı video ve dizi izleme için öncelikle şu adresten VaR’s VR Video Player yazılımını indirelim. Biraz reklam içerse de alanındaki en iyi yazılımlardan biri.

VR gözlükte altyazılı video ve dizi izleme

VR gözlükte altyazılı video ve dizi izleme uygulaması açıldığında akıllı telefonumuzun jiroskop içermediğini söylüyor. Yani kafa hareketlerimizde sorunlar oluşabilir. Biliyorsunuz gerçek anlamda VR deneyimi için jiroskoplu bir akıllı telefona sahip olmak şart. Gerekli ayarları yaptıktan sonra jiroskopsuz telefonlarda da rahat bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz. Kısaca bir Ayarlar’a göz atalım.

Android: VR Gözlükte Altyazılı Video / Dizi İzleme

Ayarlar’da VR kontrolünü ilk seçenekten belirleyebiliyorsunuz. Bu özelliği açarsanız VR gözlükte altyazılı video ve dizi izleme sırasında başınızı önünüze eğdiğinizde karşınıza VR ayarları getirilecek şekilde akıllı telefonunuzu ayarlamış oluyorsunuz. Bazı akıllı telefonların yerçekimi sensörü de iyi çalışıyor. Denemeniz en doğrusu olacak. Kullanım modu, görüntü formatı, lens bozulması, ağ önbelleği ve donanımsal hızlandırma gibi daha birçok seçenek bu menü altında yer alıyor. Şimdi sağ üst köşedeki ok ile ana menüye dönelim ve Browse seçeneğinden videomuzun yerini gösterelim.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?
Android: VR Gözlükte Altyazılı Video / Dizi İzleme

VR gözlükte altyazılı video ve dizi izleme uygulaması internetten edindiğiniz neredeyse tüm videolarla sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Denediğimiz 4-5 videonun hiçbirisi ile sorun yaşamadık. Bu açıdan da programı takdir etmek istiyoruz.

Android: VR Gözlükte Altyazılı Video / Dizi İzleme

VR gözlükte altyazılı video ve dizi izleme için videomuzu gösterdik. Bize videonun hangi standartta gösterileceğinin sorulduğu ekrana geldik. Burada bir detay daha var. Altyazıyı seçmeliyiz. Bunun için de sağ üstteki Subtitles menüsüne giriyoruz.

Android: VR Gözlükte Altyazılı Video / Dizi İzleme

VR gözlükte altyazılı video ve dizi izleme altyazı olmadan birçok kişi için bir şey ifade etmeyecektir. Altyazıyı da bulunduğu klasörden programa gösteriyoruz.

Android: VR Gözlükte Altyazılı Video / Dizi İzleme

Hoş olan seçeneklerden biri altyazı dosyasının metin kodlamasını da ayrıca seçebilmek. Böylece VR gözlükte altyazılı video ve dizi izleme sorunsuz bir şekilde yani bozuk yazı karakterleri olmadan sağlanabiliyor. Seçtiğiniz altyazının dilini de buradan belirlemeniz yeterli.

Android: VR Gözlükte Altyazılı Video / Dizi İzleme

Son olarak video modumuzu seçerek VR gözlükte altyazılı video ve dizi izleme işlemine koyulabiliriz. Burada durağan görüntü, 180 derece görüntü, 360 derece görüntü veya yatay VR / dikey VR şeklinde birçok görüntü çeşidi var. Genelde 180 derece yatay en rahatı oluyor.

Android: VR Gözlükte Altyazılı Video / Dizi İzleme

VR gözlükte altyazılı video ve dizi izleme işlemi işte bu kadar basit. Bir de güzel kulaklığa sahipseniz sinemaya gitmeyi bile bırakabilirsiniz. Bizden söylemesi.