Kategoriler
Rehberler

Eski Android Telefonu Güvenlik Kamerasına Dönüştürmek

Android’i Güvenlik Kamerasına Dönüştürmek

Android cihazınızı bir güvenlik kamerasına dönüştürerek yerel Wi-Fi ağının kapsadığı herhangi bir yeri şimdi yazımızda bahsedeceğimiz bir uygulama sayesinde izlemek mümkün oluyor. CCTV ya da daha çok bildiğimiz ismiyle kapalı devre televizyon sistemleri çok ucuz değiller. Ancak ev, iş yeri ya da küçük işletmeler için hesaplı bir çözüm arayanlar için bu yöntem bir alternatif olabilir.

Android’inizi bir güvenlik kamerası olarak kullanmak belki hiçbir zaman aklınıza gelmemiştir ancak bu telefonlar genellikle gelişmiş kamera devrelerine sahip olduklarından kaliteli görüntüler yakalayabildikleri gibi bunları dışarıya, başka bir cihaza aktarma özelliğini de desteklerler.

1- Yapmanız gereken ilk şey hem ücretli hem de ücretsiz versiyonlara sahip olan IP Webcam uygulamasını Google Play Store‘dan indirmek. Ücretli versiyonu daha fazla özellik ile geliyor fakat önce ücretsiz versiyonu denemek isteyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma

2- Uygulamayı güvenlik kamerası olarak kullanmak istediğiniz cihaza indirdikten sonra ayarlar penceresinden video seçeneklerini belirleyin. Ardından Ivideon adresine giderek oluşturacağınız bir hesapla Android cihazınızdan gelen görüntüleri canlı olarak izlemeye başlayabilirsiniz.

3- Ayarlamaları tamamladıktan sonra uygulamadan aldığınız IP adresini kullanarak görüntüleri herhangi bir yerden izlemek de mümkün. Örneğin, bu IP adresini tarayıcı pencerenize yapıştırdığınızda görüntüler canlı olarak karşınıza çıkacaktır.

Android cihazınızı bir IP kameraya dönüştürmek için tüm ihtiyacınız olanlar bunlardı. Bu özelliği sıradan kameralar kadar pratik yapmayan şey ise sürekli şarj edilmek zorunda olmaları ancak bu da istenirse çözülebilecek bir sorun gibi duruyor.

Bu yazımızda Android cihazlarının bir başka harika becerisine tanık olduk. Daha fazla sorunuz için yorum bırakmayı unutmayın.