Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

watchOS 3’de Kadran Nasıl Değiştirilir?

watchOS 3 güncellemesi nasıl yüklenir? – iOS Türkiye

watchOS 3’de Kadran Nasıl Değiştirilir?

watchOS 3‘ün tanıtımıyla yenileneceği netlik kazanan Apple Watch‘lar artık daha ince bir gövdeye sahipler ve yeni donanımları sayesinde şimdi olduğundan çok daha hızlılar. watchOS 3 elbette beraberinde bazı yeniliklerde getiriyor. Daha hızlı uygulama erişimi, daha kolay cevap yazma, el yazısı algılama ve yenilenmiş arayüzünün sağladığı daha rahat kullanım bunlara örnek olarak verilebilir. Apple Watch’un en sevilen özelliklerinden biri de kuşkusuz kadranda çıkan arkaplanlarıydı. watchOS 3 ile buna da el atılmış ve kadran değiştirme fonksiyonu biraz daha iyi hale getirilmiş. Şimdi bunun nasıl kullanıldığına bakalım.

watchOS 3’de yeni Apple Watch kadranı nasıl eklenir?

1- Bunun için iPhone’dan Watch uygulamasını açın. Watch uygulaması her iPhone’da ana ekrandan bulunabilir.

2- Ardından ekranın aşağısında yer alan Kadran Galerisi‘ne dokunun.

3- Kadran Galerisi ekranından Apple Watch’ınız için seçebileceğiniz tüm arkaplanları görebilirsiniz. Beğendiğiniz bir tanesine dokunarak seçiminizi yapın.

4- Uygulama daha sonra sizi kadranı özelleştirebileceğiniz bir sonraki ekrana yönlendirecek. Buradan yazıların rengini ve kadrandaki genel ikon düzenini değiştirebilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra Ekle butonuna basarak işlemi tamamlayın.

Apple Watch üzerinden kadran değiştirme işlemi ise öncekiyle aynı. Yine saatin ekranına dokunarak kadranı karşınıza getiriyor ve ardından ekranı en sağa kaydırarak (+) simgesiyle yeni bir kadran seçiyorsunuz.

watchOS 3’de Apple Watch kadranları nasıl kaldırılır/düzenlenir?

1- Bunun için yine iPhone’unuzdaki Watch uygulamasını açın.

2- Ardından aşağıdaki sekmelerden Saatim‘e dokunun.  Daha sonra ise Düzenle butonuna basın.

3- Bu adımdan sonra silmek istediğiniz herhangi bir kadranın üzerine gelerek kırmızı silme simgesine dokunduğunuzda kadranı sistemden kaldırmış olursunuz. İşlem tamamsa Bitti butonuna basarak ekrandan çıkabilirsiniz.

Bu yöntem ayrıca kadranların sağında bulunan üç çizgi biçimindeki simgeye basılı tutulduğunda kadranları düzenlemek için de kullanılabilir.

watchOS 3’ün yeni kadran fonksiyonları hakkında bilmeniz gerekenler bunlardı. Konu hakkında daha fazla sorunuz için yorum bırakmayı unutmayın.