Kategoriler
Rehberler

iOS 10: 3D Touch Kullanarak İndirme Önceliğini Değiştirmek

iOS 9 ile ekosisteme dahil olan 3D Touch özelliği şüphesiz uzun zamandır iPhone‘lara kazandırılan en yenilikçi özelliklerinden biriydi. Ekrana dokunma fonksiyonuna yeni bir bakış açısı getiren 3D Touch ile iPhone artık hiç olmadığı kadar pratik hale geldi. Şimdiyse bu iOS 10 ile bir üst seviyeye çıkıyor.

3D Touch Kullanarak İndirme Önceliğini Değiştirmek

iOS 10 Beta birkaç hafta önce kullanıma açıldı ve beraberinde gelen çok sayıda yeni özelliği iddialı bir işletim sistemi olacağının sinyallerini verdi. iOS 10’un odaklandığı alanlardan biri de 3D Touch’un fonksiyonelliği.

Artık 3D Touch ile iOS 10’da indirmelerin önceliğini değiştirebiliyor ve böylece bir dosyayı indirme sırasında daha öne alabiliyoruz. Eğer aynı anda birden fazla uygulama indiriyorsanız bu fonksiyonla hangisinin ilk önce yüklenmesi gerektiğini seçebilirsiniz. Bunu yaptığınızda diğer tüm indirmeler geçici olarak durmuş olacak.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Bunu güncellenmekte olan birden fazla uygulama varkende kullanabilirsiniz.

  1. İnmekte ya da güncellemekte olan bir uygulamanın üzerine gelerek 3D Touch’ı kullanın.
  2. Bunu yaptığınızda karşınıza küçük bir seçenek ekranı çıkacak. Buradan indirmeyi öncelendir dediğinizde seçili uygulama diğerlerinden daha önce indirilmiş olacak.
3D Touch Kullanarak İndirme Önceliğini Değiştirmek

Eğer App Store‘dan çok sayıda güncelleme yükleniyorsa ve siz yalnızca bir tanesinin daha hızlı inmesini istiyorsanız bu gerçekten pratik bir yöntem. Zira diğer türlü önce inmekte olan uygulamaları tek tek bulup elle durdurmak gerekiyordu. Özellikle kalabalık bir ana ekrana sahipseniz bu zor olabilir.

iOS 10 ile gelen bunun gibi birçok yeni özellik var ve bunların tamamına ilerleyen yazılarda değinmeye çalışacağız. Eğer siz de bu yazımızı faydalı bulduysanız yorum bırakmayı unutmayın. Daha fazla sorunuz için forum sayfamızı ziyaret edin.