Kategoriler
Konular

Telefonunuzdan Para Kazanmanın Yolları

Yalnızca akıllı telefonunuzu kullanarak her ay belli miktarda ek kazanç sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu uygulamaların çoğu evden dışarı adım atmanızı bile gerektirmeden yalnızca ekrandan birkaç dokunuşla para kazanmasını sağlıyorlar. Bahsettiğimiz üzere bunlar ek kazanç sağlamak için müsait uygulamalar. Ancak öyle hemen zengin olmayı düşünmeyin. Zira ödeme almak için 50 dolar ya da 100 dolar gibi hesabınızın belli bir miktar birikime ulaşmış olması gerekiyor. Bunları günün bütün saatini harcamak değilde arada bir elinizin altında bulunan akıllı telefonunuzdan birkaç dokunuşla ek gelir sağlayabileceğiniz kaynaklar olarak düşünebilirsiniz. Şimdi bunların en iyi yollarını görelim.

Telefonunuzdan Para Kazanmanın Yolları

Slidejoy (Android)

slidejoy

Slidejoy‘u yükledikten sonra kilit ekranınızın yerini çeşitli ürün reklamları alır. Tek bir kaydırmayla ilgilenmediğiniz reklamları ekrandan çıkarabilir ya da ilgilendikleriniz hakkında daha fazlasını öğrenebilirsiniz. Slidejoy’ın avantajı ise herhangi bir şeyi doldurmak ya da daha farklı şeyler yapmak zorunda değilsiniz ve alacağınız ödeme reklamlarla olan etkileşiminiz üzerinden hesaplanmıyor. Uygulama ile kazanabileceğiniz ortalama rakam ayda 5 dolara tekabül ediyor ve yalnızca Android’den kullanılabiliyor.

Receipt Hog (Android, iOS)

Receipt Hog (Android, iOS)

Alışveriş bir kez faturayı ödedikten sonra bitmiş sayılır ancak Receipt Hog ile bu durum farklı. Alışveriniz faturanızın bir resmini alıp bunu uygulamaya yüklediğinizde karşılığında ufak bir ödeme alıyorsunuz. Tüm bunlar insanların ne aldığına dair pazar araştırması için veri olarak kullanılıyor. Ancak tüm faturalar kabul edilmiyor. Uygulamanın hangi markaların faturalarını kabul ettiğini öğrenip ona göre kullanıp kullanmamak isteyebilirsiniz. Bu uygulamada yine ayda 5 dolar kazandırıyor ancak hiçbir şey yaparak bunu kazanıyorsunuz.

Telefonunuzdan Para Kazanmanın Yolları

Rewardable (Android, iOS)

Rewardable bir başka market araştırması uygulaması. Ancak farklı olan tarafı belli bir hizmet ya da mağaza hakkında sağladığınız görüşe göre size ödeme yapıyor. Uygulama her gün size içinden seçip tamamlayabileceğiniz bir görev listesi sunuyor. Görevler yalnızca telefon kullanarak yapılabiliyor. Örneğin, özel bir restorantın ortalama bekleme süresi ya da rafta kaç sayıda eşya olduğunu sayma gibi. Bu gibi ufak görevleri tamamladıkça daha büyük görevler açılmaya başlıyor. Her bir görev 1 dolardan 20 dolara kadar kazandırıyor ve her birini tamamlaması 10 dakikadan 30 dakika arası sürüyor.

Telefonunuzdan Para Kazanmanın Yolları

Surveys on the Go (Android, iOS)

Surveys on the Go isminin çağrıştırdığı gibi bir uygulama. Uygulamayı bir kez yükledikten sonra arada bir yeni bir anket için seçildiğinize dair bildirim alıyorsunuz. Doldurduğunuz her bir anket için uygulama size ödeme yapıyor. Bir anketi tamamlaması yalnızca birkaç dakika alıyor. Her anket birkaç dolar kazandırıyor ancak kısa sürede zengin olacağınızı düşünmeyin çünkü kullanıcılar ayda yalnızca kısıtlı sayıda anket doldurma imkanı buluyorlar. Fakat diğer uygulamaların yanında ek bir kazanç olabilir.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'un yenilenmiş olduğunu anlamak
Telefonunuzdan Para Kazanmanın Yolları

iPoll (Android, iOS)

iPoll bir başka anket odaklı uygulama. Farklı olan yanıysa kullanmakta olduğunuz ürünler ve servisler hakkında geri bildirim vermenizi istiyor. Her bireyin görüşü benzersiz olmasından ötürü bunun için ödeme alıyorsunuz. Ayrıca görev adı verilen bazı ekstra kazançlar sunuyor. Bunlar bir mağazayı ziyaret etme, fotoğrafını alma ya da bir ürünü test etme gibi. Bunlar tıpkı anketler gibi tamamlandığında size ekstra kredi olarak dönüyor. iPoll ile ayda 5 ila 10 dolar arası kazanmak mümkün. Ödeme bekleme süresinin 6 haftayı bulduğu söyleniyor.

Telefonunuzdan Para Kazanmanın Yolları

Foap (Android, iOS)

Akıllı telefon fotoğrafçılığı diye bir şeyi henüz duymadıysanız şimdi sıkı durun. Çünkü bu işe meraklıysanız Foap ile bundan kazanç sağlayabilirsiniz. Aldığınız fotoğrafları Foap’a yükleyerek yeterince iyiyse satabilir ve bunları paraya çevirebilirsiniz. Bu fotoğrafların hedef kitlesi genellikle reklam sektöründe çalışan firmalar ve diğer işletmelerden oluşuyor. Fotoğrafların her biri 10 dolardan satılıyor ve siz bunun yarısını alıyorsunuz. Diğer yarısı fotoğrafınızı müşterilere sunma imkanını size tanıyan Foap’a gidiyor. İyi olan şey ise her bir fotoğrafın sınırsız sayıda satılabiliyor olması ve fotoğraf yükleme sınırının bulunmaması.

Field-Agent

Field Agent (Android, iOS)

Listenin son sırasında ise Field Agent isminde sizi aslında bir saha uzmanına çeviren bir uygulama var. Size yakınlarınızda tamamlayabileceğiniz “işlerin” olduğu bir harita sunuyor. Bu işler çoğunlukla fotoğraf almaktan ya da bir ürün hakkında bilgi toplamaktan ibaret. Yukarıda bahsettiğimiz uygulamalarda bulunan görevlere benzerler. Listenin son sırasında yer alıyor çünkü görevler tek tük ve sadece ilk tamamlayan kişiye ödeme yapılıyor. Yani hızlı olan kazanıyor. Fakat her iş 2 dolar ile 12 dolar arası kazandırıyor ve tamamlaması uzun sürmüyor. Türkiye’den işler ise çok sık bulunmuyor ancak geliştiriciler uygulamanın hemen her ülkeye yayılacağı vaadini veriyor.

Telefonunuzdan para kazanmanın yolları bunlardı. Her biri fazla efor istemeyen uygulamalar ve beraber kullanıldığında size her ay dikkate değer miktarda kazanç getirebilirler.