Kategoriler
Rehberler

Android Güvenli Mod Nedir ve Nasıl Çıkılır?

Güvenli Mod

Android akıllı telefon kullanıcılarının pek hatta hiç kullanmadığı güvenli mod aslında akıllı telefonunuzun kara kutusu görevini üstleniyor. Normal mod üzerinde silemediğiniz bir uygulamayı güvenli mod ortamında kolayca silebilirsiniz. Android akıllı telefonlarda güveli moda girmek için telefonu yeniden başlatmak ya da “kapat” butonuna uzun süre basmak yeterli oluyor. Ancak güvenli moda yanlışlıkla ya da bir uygulama veya hata düzeltmek isteyen kullanıcılar güvenli moddan nasıl çıkış yapacaklar? Bunun için birden fazla seçenek var.

1- Telefonunuzu yeniden başlatın

Güvenli Mod

Android akıllı telefonunuzu güvenli moddan çıkartmak için güvenli mod içerisinde saatlerce gezmenize gerek yok, tek yapmanız gereken sadece telefonunuzu yeniden başlatmak. Telefonunuz yeniden başlatılınca güvenli moddan çıkacak ve normal moda geçecektir.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

2-  Telefonunuzun bataryasını çıkartın

Güvenli Mod

Bu başlığı gördüğünüzde bazı okuyucuların gülümsediğini görür gibiyim. Telefonumuz donduğunda ya da aşırı ısındığında ilk olarak akıllı telefonumuzun bataryasını çıkartıyoruz. Daha sonra bataryayı telefona takıp kullanmaya devam ediyoruz. Bu batarya sökme işlemi sırasında çok nadir de olsa akıllı telefonların sistemsel olarak zarar görme olasılığı var ancak güvenli moddayken telefonunuzun bataryasını gönül rahatlığı ile çıkartabilirsiniz.

3- Telefonunuzu fabrika ayarına döndürün

Güvenli Mod

Güvenli moddasınız ve akıllı telefonunuzun bataryası çıkarılabilir yapıda değil ve üstelik ilk kez güvenli moda girdiğinizi varsayarsak telefonunuz bozulur diye yeniden başlatamıyorsunuz. Size bir güzel haberim daha var. Güvenli moddan telefonunuzu fabrika ayarlarına çevirerek de güvenli moddan çıkabilirsiniz. Bu fikir pek sağlıklı değil ancak mecbur kaldığınız durumlarda kullanılabilir.