Kategoriler
Rehberler

Android Telefonun Kablosuz Ağ Sinyalini Güçlendirme

Kablosuz Ağ Sinyalini Güçlendirme

Eğer akıllı telefonunuz bulunduğunuz yerdeki kablosuz ağ sinyallerini güçlü bir şekilde almaya zorlanıyorsa çaresiz değilsiniz. Yükleyeceğiniz basit bir uygulama ile, akıllı telefonunuzun bağlı olduğu kablosuz ağın sinyal gücünü artırabilir ve daha hızlı bir internet bağlantısına sahip olabilirsiniz. İlk olarak Google Play’den Wifi Signal Booster adlı uygulamayı indiriyoruz. Uygulama biraz reklam içerse de tek dokunuşla kolay bir şekilde kullanılabiliyor. Uygulamayı buraya tıklayarak kolaylıkla indirebilirsiniz.

Kablosuz Ağ Sinyalini Güçlendirme

Android’de kablosuz ağ sinyalini güçlendirme için uygulamayı açıyoruz. Uygulama bize mevcut kablosuz ağ gücünü gösteriyor. Bu değer elbette akıllı telefonuzun alıcısına, ortamdaki parazite ve kablosuz erişim noktasına göre olan uzaklığınıza göre değişebilir. En yüksek değer için kablosuz erişim noktasına en yakın halde olmalısınız. Android’de kablosuz ağ sinyalini güçlendirme uygulaması aynı zamanda ağı yüzde kaç seviyesine yükseltebileceğini gösteriyor.

Android'de kablosuz ağ sinyalini güçlendirme

Android’de kablosuz ağ sinyalini güçlendirme uygulaması devredeyken yüzde 40 olan sinyal seviyemizi yüzde 66 seviyesine ulaştırdı. Yüzde 71 olan tahmini değeri tam olarak tutturamamış olsa da oldukça yaklaştı. Mevcut indirme hızımızda da belirgin bir atış olduğuna sahip olduk. Yani uygulama gerçekten işe yarıyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 13s / iPhone 14 modelleri, fiyatı, teknik özellikleri