Kategoriler
Konular

iOS Uygulamalarını Windows PC’de Çalıştırmak

Bugün hemen hemen herkes ”akıllı” yaşıyor. Bazı mobil uygulamaları o kadar çok seviyoruz ki, onları her yerde kullanma olanağına sahip olmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi Android uygulamalarını Windows PC’lerde çalıştırmak için birçok emülator mevcut. Benzer şekilde iOS uygulamalarını da Windows PC’de çalıştırabilen ücretsiz iOS emülatörleri bulunuyor. Biz de bu yazıda en favori iOS uygulamalarınızı Windows PC’de çalıştırabileceğiniz en iyi 6 iOS emülatöründen bahsetmek istedik.

iOS Uygulamalarını Windows PC’de Çalıştırmak

iPadian-Emulator-696x391

iPadian Emulator

iPadian Emulator özellikle uygulamaları işleme hızı bakımından oldukça başarılı. PC’nizde iOS uygulamalarının yanı sıra iOS oyunlarını da rahatça çalıştırabilirsiniz. Uygulama marketinde de en çok indirilen iOS emülatörleri arasında yer alıyor. iPadian’ı kurarkan kurulum ekranında bir reklam bannerı görünecek. Yanlışlıkla ona tıklamayın. Kurulumun bitmesini bekleyin.

Air iPhone Emulator

use-air-iphone-to-run-ios-apps-on-windows

Air iPhone Emulator iPhone arayüzüyle üretilen bir Adobe AIR uygulaması. Yani bu iOS emülatörünü çalıştırmak için AIR altyapısına ihtiyacınız olacak.  Buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Air iPhone Emulator tamamen kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Fakat çok saçma bir şekilde iOS sürümü eskide kalmış durumda. 🙂

İlginizi Çekebilir:  iPhone sarı ekran sorunu çözümü

MobiOne Studio

iosemulator

MobiOne Studio iOS ve Android ortamlarını emüle edebiliyor. MobiOne Studio  Cordova / PhoneGap altyapısını kullanıyor. O nedenle MobiOne Studio kullanarak iOS ve Android uyumlu yani çapraz platform uygulamaları oluşturabilirsiniz. Yazıdaki diğer emülatörlerden farklı olarak böyle bir özelliği mevcut.

4 appetize.io

appetize.io

appetize.io çok kolay bir uygulama. Herhangi bir karmaşanın içine girmiyorsunuz. Öncelikle üye olun. Ardından bilgisayarınıza indirdiğiniz iOS ya da Android uygulamasını siteye yükleyin. Buraya tıklayarak nasıl yapılacağını görebilirsiniz. Servisin ilk 100 dakikası ücretsiz. Diğer paketler için fiyat listesine bakabilirsiniz: https://appetize.io/pricing

Xamarin Testflight

Xamarin-Testflight

Xamarin TestFlight servisi iOS uygulama geliştiricileri için PC uyumlu en iyi iOS emüatörü olarak bilniiyor. iOS 8.0 ve üst sürümlerini TestFlight ile test edebiliyorsunuz. Platform size iOS ve Android uygulamaları yazmanıza da olanak tanıyor. Yakın zamanda Microsoft tarafından satın alınarak açık kaynak haline getirildi.

Evet, iOS emülatorlerleri bunlardı. iOS uygulamalarını Windows PC’de çalıştırmak bu kadar kolay.