Kategoriler
Konular

Kod Bilmeden Android ve iOS Uygulaması Yapma

Android ve iOS’e uygulama geliştirmek bilindiği gibi kodlama yani programlama bilgisi gerektirir. Ancak internetteki bazı ücretsiz servisler bunu sizin için yerine getirerek hiç kodlama bilmeden hayalinizdeki uygulamayı oluşturmanıza imkan tanıyor.

Kod Bilmeden Android ve iOS Uygulaması Yapma

Android ve iOS tek başlarına şuan da dünyanın en çok kullanılan ve en çok uygulama geliştirilen mobil platformlarından ikisi. Bu marketlere yapacağınız bir uygulama ile ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan iyi bir fikir ve elbette kodlama becerisi. Ancak kodlamaya ayıracak vakti bulamıyorsanız işte listedeki bu hizmetler yardımınıza koşuyor.

Mobile Roadie

Kod Bilmeden Uygulama Yapma

Mobile Roadie hem Android hem de iOS için uygulama geliştirmeye yarayan bir servis. Bunu hiçbir kodlama bilgisi olmadan yapmanız imkan tanıyor. Hatta sunduğu Mobile Roadie Connect isimli uygulama sayesinde hazırladığınız uygulamanın bir önizlemesini gerçek bir cihaz üzerinde görüneceği şekliyle test edebiliyorsunuz. Uygulama her tür medya dosyasını destekliyor ve RSS özelliğine sahip. Mobile Roadie kullanarak websitenizdeki içeriklerin otomatik olarak uygulamanıza aktarılmasını ve buradan takip edilmesini sağlayabilirsiniz. Elbette bu yapabileceğiniz en kolay şeylerden biri. Uygulama oldukça zengin araçlara sahip ve hayalinizdeki projeyi hayata geçirme imkanını veriyor.

TheAppBuilder

Kod Bilmeden Uygulama Yapma

TheAppBuilder bizlere etkinlik, broşür, müşteriler ya da çalışanlara odaklı farklı tip uygulamalar yaratma imkanı sunuyor. Bunların her biri için iki farklı yaklaşıma sahip. Online araçları kullanarak kendi uygulamanızı yapabiliyor ya da verilen uygulama üzerinde çalışarak onu beğeninize uygun hale getirebiliyorsunuz. Örneğin, çalışanlara odaklı sunulan şirket içi uygulama tipinde kullanıcıların her birine bir giriş bilgisi veriliyor ve herkes bunlarla uygulamaya giriş yapabiliyor. Tabii tamamen sıfırdan bir başka uygulama yapmak da söz konusu ancak TheAppBuilder daha çok hazır temaları ile öne çıkıyor.

Appy Pie

Kod Bilmeden Uygulama Yapma

Appy Pie bulut bazlı bir uygulama oluşturma aracı. Kullanıcısına hiçbir programlama bilgisi olmadan dilediği uygulamayı yapma imkanını sunuyor. Bu uygulamaları Windows, iOS ve hatta Android gibi platformlar için sorunsuzca yayınlayabiliyorsunuz. Çünkü bir kez uygulamayı tamamladığınızda size HTML5 tabanlı bir sürümünü sunuyor ve bu sürüm piyasadaki hemen bütün mobil platformlarda çalışabiliyor. Appy Pie ayrıca size sosyal medya akışları, bloglar, websiteleri, radyo, ses dosyaları ve daha birçok şeyi uygulamanıza eklemeye imkan tanıyor. Eğer yalnızca Android için değil yaptığım uygulama tüm platformlarda çalışsın istiyorsanız Appy Pie pratik bir seçenek.

AppMachine

Kod Bilmeden Uygulama Yapma

AppMachine kullanması en kolay uygulama yaratma servislerinden bir tanesi. Bunu kullanarak hem Android hem de iOS için uygulama geliştirebiliyorsunuz. Kullanmadaki kolaylığın nedeni ise sürükle bırak tekniği ile uygulama yapmanıza imkan veriyor olması. Sütunlar, bloklar gibi bir uygulamanın tüm yapı elementlerini yalnızca sürükleyerek uygulamanıza yerleştirebiliyorsunuz. Geriye kalan kodlama kısmını ise servis kendisi hallediyor. Biten uygulamanızı hemen test edebilir ve hatalara sahip mi değil mi orada görebilirsiniz.

BiznessApps

Kod Bilmeden Uygulama Yapma

BiznessApps isminin çağrıştırdığı gibi işletmeler için uygulama üretmeye odaklanan bir hizmet. Yine bu servisi hiçbir kodlama bilgisi olmadan rahatça kullanabilirsiniz. Kendisi yemek siparişi, alışveriş sepeti, dinamik içerik, bildirim gösterme gibi çeşitli fonksiyonlara sahip. Yalnızca birkaç dakika içinde BiznessApps’i kullanarak hayalinizdeki uygulamayı yapabilirsiniz. Bunu daha sonra Apple ya da Android marketler için yayınlayabilir ve hatta bundan para kazanabilirsiniz.

Kodlama bilmeden Android ve iOS için uygulama yapmak için bilmeniz gerekenler bunlardı. Sizde yazımızda yer verdiğimiz bu ücretsiz hizmetleri kullanarak o hep hayalini kurduğunuz uygulamayı yalnızca birkaç dakika içinde hayata geçirebilir ve dilerseniz bundan para kazanabilir ya da işletmenizin bir ihtiyacı için kullanabilirsiniz. Tamamen size kalmış. Daha fazla sorunuz için yorum bırakmayı unutmayın.