Kategoriler
Aksesuarlar

360 Derece VR Video Çekebilen En İyi Kameralar

Sanal Gerçeklik akımı tüm dünyada fazlasıyla meşhur olmuş durumda. Hemen her alana giriş yapan bu yeni trendi reklam filmlerinden video oyunlarına kadar birçok sektörde görebilmek mümkün. Bu görüntüleri kaydetmek içinse özel kameralar kullanılıyor. Şimdi VR video çekebilen en iyi kameralar nelermiş bir bakalım.

360 Derece VR Video Çekebilen En İyi Kameralar

Nokia OZO

Bu gelişmiş video kamera benzersiz tasarımı ile etkileyici profesyonel videolar çekmenize yarıyor. Nokia OZO toplamda sekiz adet video sensörüne sahip ve bunlar ile saniyede 30 karede 360 derece ve 45 dakikalık videolar çekilebiliyor. Bunlar sekiz mikrofon ile destekleniyor ve böylelikle 360 x 360 surround ses kalitesi elde ediliyor.

VR Video Çekebilen En İyi Kameralar

OZO bir adet özel Wireless kontrol yazılımına sahip ve sekiz kameranın tümü gerçek zamanlı olarak izlenebiliyor. Ayrıca beraberinde video yakalama deneyiminizi artıracak bazı ilginç araçlarla geliyor. Kamera hakkında daha fazlasını şuradan öğrenin.

Freedom360° GoPro Mount

GoPro Freedom360 bu alanda iddialı bir ürün. Doğru ekipmanlarla Freedom360 boyundan büyük işler başarıyor. Bunlardan biride VR video çekimi. Özel bir tripot sayesinde 6 tanesi bir araya getirilerek VR videolar çekilebiliyor. Kameranın küçük yapısı diğer alternatiflerine kıyasla daha fazla hareket imkanı sunuyor.

VR Video Çekebilen En İyi Kameralar

Her ne kadar çok başarılı bir ürün olsa da 6 GoPro kamerasından söz ettiğinizde bu aynı zamanda yüksek bir fiyat anlamına geliyor. Ancak profesyoneller için en iyi seçeneklerden bir tanesi.

Ricoh Theta

Kompakt, satın alınabilir ve yüksek kalite ifadelerini bir arada toplayan bir ürün; Ricoh Theta. Bu bağlamda hem profesyonel hem de kişisel 360° VR çalışmaları için en iyi video kameralardan biri. Full HD videoları 30 saniye kare hızında kaydedebiliyor. Android ve iOS cihazlarla çalışabiliyor ve istenilen her yere rahatça götürülebiliyor.

VR Video Çekebilen En İyi Kameralar

Ricoh Theta ile aldığınız görüntüleri telefonunuza gönderebilir ve bunu tüm sosyal ağlarla bir dokunuşta paylaşabilirsiniz. Profesyonel YouTube videoları içinde oldukça uygun bir ürün. 260 adet fotoğraf ya da 25 dakika uzunluğunda videolar kaydedebiliyor. Aldığı örnek görüntüler için şuraya göz atabilirsiniz.

Giroptic 360cam

Giroptic zengin özelliklerle dolu yumurta biçiminde bir VR video kamerası. 360 derece 30 dakika uzunluğunda videolar çekebiliyor. Entegre Wi-Fi ve GPS desteği ile geliyor. Yüksek kalitede video ve fotoğraf çekmeye yarayan çeşitli görüntü yakalama modlarına sahip.

VR Video Çekebilen En İyi Kameralar

Kamera tavana asmanıza yarayan özel bir adaptör ile geliyor. Bu sayede mekanın farklı açıdan daha kapsamlı görüntüsünü alabiliyor ve odayı uzun süre rahatça görüntüleyebiliyorsunuz. Giroptic ile alınan görüntüler anında iOS, Android ve Windows Phone gibi platformlardan oynatılabir.

V.360

Bu benzersiz kamera 360 derece sahneleri ister video isterse fotoğraf biçiminde kaydetmeye ve kaliteli VR videolar hazırlamaya olanak tanıyor. V.360 hareketli sahnelerde çok iyi iş çıkartıyor. Özellikle spor odaklı hareketli an ve görüntüler için en iyi alternatiflerden bir tanesi.

VR Video Çekebilen En İyi Kameralar

Cihaz GPS, barometre, altimetre ve ivme ölçere sahip. Aynı zamanda toz, şok ve suya dayanıklı olarak geliştirilmiş. Wi-Fi ve USB desteği sayesinde görüntüler daha sonra bilgisayardan izlenebiliyor. Yanında gelen video dönüştürme yazılımı sayesinde görüntüler sosyal medya ağlarına aktarılabiliyor.