Kategoriler
Rehberler

Android Telefondanki Resimlerden GIF Yapmak

Fotoğraflardan GIF’ler oluşturmak ve bunları 9GAG gibi platformlarda paylaşmak internette son zamanların en büyük trendlerinden biri halini aldı. Bu yöntemin ilgi çekici yanı ise hem videolara kıyasla daha az boyutta yer kaplamaları hem de düzenlemesi videolardan daha kolay olması. Ancak GIF hazırlamanın PC’ye özel olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bunu Android’de yapmak da mümkün.

GIF Nasıl Yapılır?

Google Play Store’da ekran görüntüsünü videoya almaya yarayan çok sayıda araç mevcut. Ancak bu yöntemle kaydedilen videolar hem çok fazla yer kaplıyor hem de bunları paylaşması güç bir hal alıyor.

GIF Nasıl Yapılır?

Ancak GIF ile hazırladığınız görselleri çok kolay bir şekilde dilediğiniz platformdan gönderebilirsiniz. Çünkü bunlar genellikle birkaç kilobyte boyutlarını geçmezler. Şimdi bunun Android’de nasıl yapıldığını görelim.

  1. Birinci adımda Google Play Store’dan ücretsiz indirilebilen GIF Maker uygulamasını Android cihazınıza yükleyin.
  2. Eğer mevcut fotoğraflarınızdan veya ekran görüntülerinden GIF’ler oluşturmak istiyorsanız doğrudan “Make GIF” seçeneğine dokunarak albüm ekranınıza gidin.
  3. Ardından fotoğraflarınızın yer aldığı albümü seçerek GIF haline getirmek istediğiniz fotoğrafların tümünü seçerek sağ üstteki kırmızı butonla onaylayın.
  4. Uygulama daha sonra size GIF’in bir önizlemesini sunacak. Buradan Edit GIF seçeneği ile fotoğrafları çıkartabilir ve Frame per second seçeneği ile GIF’ın ne kadar hızlı oynayacağını seçebilirsiniz. Daha düşük Frame per second değeri daha yavaş bir GIF anlamına geliyor.
  5. OK yazısına dokunarak GIF’ı kaydedin.
GIF Nasıl Yapılır?

Tüm yapmanız gerekenler bunlardı. Sizde bu yöntemi kullanarak dilediğiniz gibi GIF’ler oluşturabilir ve bunları küçük boyutlarıyla ister Facebook isterse WhatsApp gibi platformlardan arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

GIF Nasıl Yapılır?

Konu hakkında daha fazla sorunuz için yorum bırakabilir ya da forum sayfamızı ziyaret ederek yardım alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri